Güncel

İGD’den Hizmet-İş’e ziyaret

İGD Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç ve Yönetim Kurulu üyesi Demirci, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ersoy’u ziyaret etti. İnternet Gazeteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Kocaeli Haberci Gazetesi sahibi Soner..

İGD’den Hizmet-İş’e ziyaret

İGD Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç ve Yönetim Kurulu üyesi Demirci, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ersoy’u ziyaret etti.

İnternet Gazeteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Kocaeli Haberci Gazetesi sahibi Soner Kılıç ve 7. Gün Haber Gazetesi sahibi, İGD Yönetim Kurulu üyesi Özden Demirci, Hak-İş’e bağlı Hizmet- İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’a konuk oldu.
Kılıç, faaliyetleri anlattı.
Ziyarette konuşan İGD Başkanı Soner Kılıç, internet gazetelerinin yaşadığı sorunları dile getirirken, İnternet Gazeteleri Federasyonu’nun İnternet Gazeteleri Yasası’nın biran önce meclisten çıkarılması için Ankara’da temaslarını sürdürdüğünü iletti. Kılıç, “İnternet Gazeteleri Yasası’nın çıkması için var gücümüzle çalışıyoruz. Yasanın çıkması, sektördeki bilgi kirliliğinin önüne geçecek” dedi.

Ersoy, sendika olarak destek olacaklarını söyledi
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy da sendika olarak bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiğinin öneminin vurguladı. Öte yandan ziyarette Kocaeli’de belediyelerde çalışan işçilerin toplu iş sözleşmelerinde kazandıkları haklar da konuşuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL