Güncel

İftar geleneği Budaklar’da yaşandı

Sakarya’nın en eski yerleşim yerlerinden Adapazarı İlçesi Budaklar Mahallesinde geleneksel iftar programı düzenlendi. Budaklar Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından organize edilen iftar programına kalabalık davetli topluluğu katıldı. AK..

İftar geleneği Budaklar’da yaşandı

Sakarya’nın en eski yerleşim yerlerinden Adapazarı İlçesi Budaklar Mahallesinde geleneksel iftar programı düzenlendi.

Budaklar Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından organize edilen iftar programına kalabalık davetli topluluğu katıldı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, SYKD Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci, Ertuğrul Öztürk, Genel Sekreter Hidayet Yiğit, dernek yöneticilerinden Semih Tuna, Büyükşehir Belediyesinden yetkililer, İl Müftülüğü ve Adapazarı İlçe Müftülüğünden görevliler ile çok sayıda misafirin katıldığı iftar programı için Budaklar halkından aşçı Birol ve Bekir Argıncıklıgil kardeşler ve ekibi tarafından 700 kişilik iftar yemeği hazırlandı.

Budaklar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Varol Erdil ve dernek yöneticilerinin misafirleri kapıda karşıladığı geleneksel iftar programına mahalle halkından çok sayıda vatandaş katılarak birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açtılar.

İftar öncesi ve sonrasında sohbet eden Budaklar Mahallesi sakinleri ve misafirler, pandemi sonrası yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşarken, Ramazan ayının tüm İslam Alemine, milletimize ve Sakarya halkımıza hayırlı olmasını dilediler.

İftar programında davetlilerle yakından ilgilenen Budaklar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Varol Erdil, geleneksel iftarlarının her zaman devam edeceğini, maneviyatı çok yüksek olan mübarek ayda mahalle halkının iftar sofrasında bir araya geldiğini belirterek katılan ve destek veren herkese çok teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL