Siyaset

İdris Şahin Sakarya’da

İdris Şahin Sakarya’da

Birtakım ziyaretler için Sakarya’ya gelen DEVA Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin Premier İnn otelde yazılı ve görsel basınla bir araya geldi. Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetiminin ev sahipliğindeki programa Parti Kurucu ve Yürütme Üyesi Ali Ufuk Yaşar, Düzce İl Başkanı Murat Caymaz katıldı.

Sakarya programına basın buluşması ile başlayan İdris Şahin sözlerine Karasu’da şehit olan askerimize Allahtan rahmet dileyerek başladı. Şahin ‘’Bugün acı bir gündeyiz Sakarya’da şehidimiz olduğu bilgisini aldık. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum’’ dedi.

‘’Sakarya Teşkilatı ile gurur duyuyoruz. Çok kısa sürede çok donanımlı il ve ilçe başkanları ile teşkilatlandılar ‘’ ifadelerini kullanan Şahin ‘’ Sakarya’da iktidara talibiz. AK parti hiçbir zaman Sakarya’dan aldığı desteğin karşılığını veremedi. Karasu’da BMC’ye verilen arsadan, fındığın ve bereketli ovalardan fışkıran mamulün para etmemesinden memnunsa sıkıntı yok AK parti ile devam etsin Sakarya. AK Parti’nin şehirdeki kalesi olarak bilinen Akyazı’da Genel Başkanımıza gösterilen sevginin şahidiyiz. Sakarya birçok milletin bir arada yaşadığı bir yer olarak Türkiye’nin çimentosudur. Ve biz burada ayrıştırmadan bütünleyici bir politika ile iktidara talibiz’’ Dedi.

‘’ 2022 Kasım gibi seçim öngörüyoruz’’

 İdris Şahin; ‘’Vatandaş Cumhur ittifakı ile bağlarını kopardı. Hükümetin iflas ettiğinin farkındayız. 2023 dense de seçime gidiyoruz. 2022 Kasım gibi seçim öngörüyoruz. Vaktinden önce bir seçim kaçınılmaz. İktidarda 19 yıllık bir yorgunluk var. Bu yorgunluk da sorunlar doğuruyor. Sadece iktidar değil muhalefet de siyaset üretmekte sorun yaşıyor. Bizler vatandaşın sorunlarını siyasete dökmek için buradayız. İktidarın en büyük açmazı yozlaşmış güçtür. En büyük sorun tek bir yerde gücün toplandığı başkanlık sistemidir. Cumhurbaşkanı Amerika’ya giderken 1 milyon KYK kapasitemiz var dedi. Ama öğrenci yurduna yerleşen sayısı 389 bin. Elinize dizinize dursun dediği evlatlar bizim evlatlarımız’’ İfadelerini kullandı.

‘’Biz bu partiyi muhalefet olmak için kurmadık’’

Şahin sözlerine  ‘’Biz bu partiyi muhalefet olmak için kurmadık.’’ Diyerek devam etti. Şahin ‘’Sayın Genel Başkanımız iktidarın en iyi olduğu dönemde aktif görev yaptı. Bizim kurulduğumuz gün pandemi ilan ettiler. TRT de 18 aydır yokuz Anadolu ajansında bir satır çıkamıyoruz bizi yok sayarak bir şey elde edemezsiniz. Vatandaşın kafasında bu ülkede değişim olanağı netleşmiş. Baraj korkumuz yok. Baraj korkusu olan tek biri var o da iktidarın küçük ortağı. Barajın yüzde 7 olması küçük ortağa bir jesttir’’ dedi.

‘’Marmara depremi yaklaşıyor’’

Marmara depremine de değinen İdris Şahin ‘’Marmara depremi adım adım yaklaşıyor. Sakarya bu konuda acıları olan bir şehir.  Vatandaşın ranta değil, onları ölümden afetten kurtarılmaya ihtiyacı var. Bizler afet eylem planımızı ivedilikle hazırladık ve yayınladık. İktidar olsun muhalefet olsun böyle bir planı olan yok. Sakarya’da iktidara talibiz. AK parti hiçbir zaman Sakarya’dan aldığı desteğin karşılığını veremedi. Karasu’da BMC’ye verilen arsadan, fındığın ve bereketli ovalardan fışkıran mamulün para etmemesinden memnunsa sıkıntı yok AK parti ile devam etsin Sakarya. AK Parti’nin şehirdeki kalesi olarak bilinen Akyazı’da Genel Başkanımıza gösterilen sevginin şahidiyiz. Sakarya birçok milletin bir arada yaşadığı bir yer olarak Türkiye’nin çimentosudur. Ve biz burada ayrıştırmadan bütünleyici bir politika ile iktidara talibiz’’ ifadelerini kullandı.

Münevver Yıldız Çalış/LC Haber 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL