Siyaset

Hasan Ali Çelik Gölya’yı Çok Beğendi…

Hasan Ali Çelik Arifriye’de İncelemelerde Bulundu…             Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, 29 Mart Pazartesi günü,Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.             Başkan..

Hasan Ali Çelik Gölya’yı Çok Beğendi…

Hasan Ali Çelik Arifriye’de İncelemelerde Bulundu…

            Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, 29 Mart Pazartesi günü,Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.

            Başkan Yardımcıları Lütfü Tansı ve Osman Oğuz Özer’in hazır bulunduğu ziyarette, Başkan İsmail Karakullukçu, Belediye’nin çalışmaları, Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar, Arifiye’de hayata geçirilen projeler ve bu çalışmalar sırasında karşılaşılan sorunlar hakkında Çelik’e mini brifing verdi.

Daha sonra Arifiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Mayıs ayında hizmete sunulması planlanan Gölya Tabiat Parkı’nı Başkan Karakullukçu eşliğinde gezen Hasan Ali Çelik, yapılan çalışmaları yerinde izledi. Gölya Tabiat Parkını çok beğenen Hasan Ali Çelik; “İsmail Başkanımız Sakarya’mıza ve Arifiye’mize;  vatandaşımızın nefes alabileceği çok güzel bir doğal yaşam alanı kazandırmış. Başkanımızı tebrik ediyorum.”  dedi.

Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;”Arifiye Gölya Tabiat Parkı Adapazarı şehir merkezine 7 km. mesafede. Arifiye Karaaptiler Mahallesinde Sakarya Nehri kıyısında 400 Dönüm alana kurulmuş, yüz elli dönümü göl olan gezilmesi ve görülmesi gereken müthiş bir Tabiat Parkı. Kuş Cenneti Parkı.  İçerisinde 2 km. yürüyüş ve bisiklet yolu, kır düğün salonu, kır lokantası ve çay bahçesi. Günlük ihtiyaçları karşılayacak büfe, mangal alanları, spor alanları, seyir terası, balık tutma alanları, kaz-ördek adası, kümes ve bakılabilir hayvanlardan oluşan hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah Mayıs ayı içerisinde Vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Daha sonra Toyota Hastanesi inşaatı ve eski Diş Hastanesi binalarında incelemelerde bulunan Çelik, daha sonra Arifiye’den ayrıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL