Sağlık

Hamza bebek, ilacına kavuştu

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde de yaşayan ve 2 yaşında olan Hamza’ya henüz 6 aylıkken SMA 1 teşhisi konuldu. Aile çocuklarının sağlığına kavuşması için yurt dışında uygulanan tedavi ile çocuklarını yaşatmak için..

Hamza bebek, ilacına kavuştu

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde de yaşayan ve 2 yaşında olan Hamza’ya henüz 6 aylıkken SMA 1 teşhisi konuldu.

Aile çocuklarının sağlığına kavuşması için yurt dışında uygulanan tedavi ile çocuklarını yaşatmak için kampanyalar düzenlemeye başladı. Bir yıl boyunca dünyanın en pahalı ilacı için gerekli olan 2 milyon 400 bin dolar bulmaya çalıştılar. Kocaeli’de bulunan Umut Elçileri, ailenin yanında yer alarak 2 milyon 200 bin dolar toplayarak Hamza’yi Dubai’de bulunan bir hastane ile anlaşma yaparak tedavi olmak üzere yolcu etmişlerdi. Hastanede yapılan testlerin sonucunda bugün itibariyle 1 saat süren bir uygulama sonucunda Hamza ilacını almış oldu. Bir dönem daha hastane kontrolünde fizik tedavi ve gerekli ihtiyaçları karşılanacak Hamza bebek, haziranda ülkemize dönecek. Tedavi sürecinde Hamza kendi kaslarını kullanmaya başlayarak yeniden hayata tutunacak.
Anna Şeyma Abuljoud, “Şükürler olsun , bize bu günü yaşatan Rabbimize. Bizim ilaca kavuşmamızda emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun. Bütün çocuklarımız inşallah Hamza gibi ilaçlarına kavuşur. Hamza’dan herkese kucak dolusu sevgiler ” dedi
Kocaeli Umut Elçileri, “Bir çocuğumuzu yaşama bağlama hassasiyeti olan bütün iyi yürekli insanlara minnettarız. Şu anda ekip olarak diğer SMA’lı bebeklerimizin yaşam mücadelelerinde bilgi birikimimizi ve desteklerimizi paylaşıyoruz. Ülkemizde de tedavi olma koşullarının oluşması için çaba sarf ediyoruz. En kısa zamanda bütün çocuklarımızın ülkemizde tedavilerine kavuşmasını umut ediyoruz. Hamza da diğer çocuklar da bu ülkenin evlatları ve hepsi sağlıklı bir şekilde yaşamalı. Bu süreçte herkesi çocuklarımızın yanlarında olmaya davet ediyoruz. Birlikte çocuklarımız yaşar” temennisinde bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL