Güncel

Hak-iş; kutlu bir mücadelenin adıdır…

Bilgin; “Öncelikle bu kutlu davada bize verilen bu görevi layıkı ile yerine getirmek için canla başla çalışacağımızı beyan etmek isterim” dedi. Hak-iş’in “Kutlu bir mücadelenin adıdır” diyen Öz Sağlık-İş Sakarya..

Hak-iş; kutlu bir mücadelenin adıdır…

Bilgin; “Öncelikle bu kutlu davada bize verilen bu görevi layıkı ile yerine getirmek için canla başla çalışacağımızı beyan etmek isterim” dedi.

Hak-iş’in “Kutlu bir mücadelenin adıdır” diyen Öz Sağlık-İş Sakarya İl Başkanı Ahmet Kamil Bilgin; “HAK-İŞ’in farklı ve özel bir anlamı olduğuna dikkati çekmek isterim. Biz bir yönüyle kendi değerlerimizle, kendi medeniyetimizle, kendi inançlarımızla, kültürümüzle kendimiz olacağız ama bir taraftan da evrensel değerleri bu mücadelenin içine katacağız. Hak-İş, bir yönüyle yerli ve milli, bir yönüyle evrensel değerleri de içinde taşıyan uluslararası bir kuruluştur. Bu toprakların bize bıraktığı mirası kendi kuruluş felsefesi kabul eden bir Hak-İş’ten bahsediyoruz. Bize ait olan, bizim dünyamızı temsil eden, bizim değerlerimize inanmış, bizim değerlerimizle mücadeleyi sürdüren yerli ve milli bir kuruluştan bahsediyoruz. Bu bizim için çok temel bir farklılıktır. Bu temel farklılığımızı hizmetlerimizle, sendikal mücadeleye kattığımız yeniliklerle güçlendirmeye çalışacağız. Biz bu kutlu davayı böyle bildik ve şimdi bize verilen görev ile bu davanın bir neferi olduk” dedi.

BİLGİN: “HAK-İŞ OLARAK TAŞERON MÜCADELESİNİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPTIK”
HAK-İŞ olarak 12 yıllık mücadelelerin sonucunda taşeron işçilerin kamuda kadrolarını elde ettiğini vurgulayan Bilgin: “HAK-İŞ olarak taşeron mücadelesinin öncülüğünü yaptık. HAK-İŞ olarak sorumluluğumuz gereği bu işçilere el uzattık. Bu insanlar modern dünyanın köleleri olmamalı dedik. Çok şükür bugün bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. Taşeron işçilerimizin kadroya alınmasıyla çalışma hayatında demokrasi tarihimizin en büyük reformu gerçekleştirilmiştir. 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren iş kolumuz değişmiş ve Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve diğer bazı bakanlıklara bağlı iş yerlerinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolunda birleştirilmiş ve örgütlenme hakkı verilmiştir. Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolunda birleşen bütünleşen işçi kardeşlerimizi selamlıyorum. Çalışma arkadaşınız ve içinizden gelen bir kardeşiniz olarak özelde Sakarya’mızdaki Özsağlık-iş Sendikamıza bağlı is yerlerimizde, genelde de tüm sendikamız üyesi kardeşlerimizin isteklerini, sorunlarını ve bunların çözüm yollarını biliyoruz.
Sendikamız ile işçi kardeşlerimizin çalıştığı işyerlerinde öncelikle istişare kültürü, karşılıklı hoşgörü ve diyalog içinde mevcut olan tüm sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmayı planladık ve uyulamaya koymak için yola çıktık. Önce insan ve onun emeği diyoruz, önce alın terine saygı diyoruz,sendikamız üyesi olsun olmasın her işçimizin emanetine sahip çıkacağız diyoruz” diye konuştu.

SÖZ VERİYORUZ
Bu büyük aile sadece çalışma hayatında değil aynı zamanda hayatın her alanında ‘Önce insan önce emek’’ diyerek yoluna devam ettiğinin altını çizen Bilgin; “Hedefimiz işçi kardeşlerimizi maddi ve manevî yönden mutlu edip huzurlu bir işyeri ortamı oluşturabilmek, huzurlu ve mutlu bir işyerinde çalışan işçi kardeşlerimizin de sosyal hizmet gereği il içinden il dışından gelen tüm misafirlerimizi,hastalarımızı en iyi şekilde ağırlamalarını sağlamak olacaktır. Buradan tüm işçi kardeşlerimize sesleniyorum bize olan inancınızı ve güveninizi boşa çıkarmayacağımıza söz veriyoruz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL