Siyaset

Deva’lı DURMAZ; “Gözlüklerinize gözünüz gibi bakın”

DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Gamze Kemahlı Durmaz, “Hukümet, optik sektörünü de bilmediğini ispatladı” dedi. Genel Başkanlığı’nı Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Kocaeli İl..

Deva’lı DURMAZ; “Gözlüklerinize gözünüz gibi bakın”

DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Gamze Kemahlı Durmaz, “Hukümet, optik sektörünü de bilmediğini ispatladı” dedi.

Genel Başkanlığı’nı Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Gamze Kemahlı Durmaz’dan Hükümet’in optikçilere yönelik düzenleme çalışmalarına tepki geldi. Durmaz, “Hükümetin yaptığı çalışma sektör ve işleyişi hakkında hiçbir bilgisi olmadığını ne yazık ki ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.
Başkan Yardımcısı Durmaz şunları dile getirdi: “Eczanemin yanında optik olduğu için direkt konunun içinde kalmış durumdayım. Hafta başından itibaren iş yerime gelip komşum olan optiği kapalı bulanların isyanlarını dinliyorum. Göz doktorları randevu veriyor, hasta gidiyor, gözlük yazılıyor, ama alacak yer yok. Gözlükler kırılıyor, kayboluyor ama yaptıracak yer yok.

“ŞAKA GİBİ, İZİN VAR AMA YOK”
Optisyene dışarı çıkma izni verilmiş ama dükkanını açamıyor. Nasıl bir şaka içindeyiz bilen yok. Farkına vardılar, hadi nöbetçi optik olsun dediler ancak bir bilene sorulmadığından o da bir kaos oldu. Çünkü nöbet sistemi optisyen – gözlükçü mevzuatına uygun da değil. 01 Nisan 2021 tarihli Sağlık Bakanlığı Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu’nun göndermiş olduğu yazıda açık ve net olarak nöbet uygulamasının yapılamayacağı optisyenlik müesseselerine bildirilmiş. Ama bakan bey nobetçi gözlükçüden bahsediyor. Üstelik dükkana gir, seç gözlüğünü al, çık misali çalışmıyor ki optikler. Sipariş veriliyor, tamirat yapılıyor; gün, saat veriliyor.
Bugün açık, yarın kapalı olamazlar yani. Siz, siz olun, gözlüklerinize gözünüz gibi bakın, gözlerinizi koruyun

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL