Güncel

Google Street’ten Sergiye

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisans öğrencisi Serpil Yılmaz tarafından Fotoğraf ve Temsil Sınırları dersi kapsamında hazırladığı “Kamuözel Pozlar Fotoğraf Projesi” hayata geçirildi. Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi..

Google Street’ten Sergiye

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisans öğrencisi Serpil Yılmaz tarafından Fotoğraf ve Temsil Sınırları dersi kapsamında hazırladığı “Kamuözel Pozlar Fotoğraf Projesi” hayata geçirildi.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suzan Orhan danışmanlığında 2019 yılında tamamlanan proje, çağdaş dijital sokak fotoğrafçılığı tekniğiyle hazırlandı. Projede Çağdaş fotoğraf sanatçısı Michael Wolf’un Street View isimli çalışmasından ilham alınarak hazırlanan projede, Google Street View’deki yaklaşık dört yüz saatlik bir sanal gezintiden elde edilen görüntüler bilgisayar ekranının karşısına yerleştirilen bir kamera yardımıyla fotoğraflandı. Google Street View’in kişilerin izni olmaksızın fotoğraflarını yayınlayıp kendine mal etmesini konu edinen bu çalışmada, eleştirel yaklaşımı vurgulamak için birtakım manipülasyonlara da yer veriliyor.

“Kamuözel Pozlar” çevrim içi fotoğraf sergisi 25 Nisan- 9 Mayıs tarihleri gerçekleştirilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL