Sağlık

Gölcük, yeni hastanesine kavuşacak

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yapımı süren yeni devlet hastanesi tamamlanma aşamasında toplam 300 yataklı, A sınıfı bir hastane olacak olan Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nde dış cephe kaplama tamamlanırken, iç kısımlarında çalışmalar..

Gölcük, yeni hastanesine kavuşacak

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yapımı süren yeni devlet hastanesi tamamlanma aşamasında toplam 300 yataklı, A sınıfı bir hastane olacak olan Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nde dış cephe kaplama tamamlanırken, iç kısımlarında çalışmalar devam ediyor.

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatına, 52 dönüm alan üzerinde hızla devam ediliyor. Ana ve ek bina olarak inşa edilen hastane, 45 bin m2 kapalı alana sahip, A Sınıfı bir hastane olacak. Projede; dış cephe kaplama tamamlanırken, iç kısımlarında çalışmalar hızla devam ediyor. 300 yataklı olacak Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nde; 28’i erişkin, 7’si yeni doğan olmak üzere; toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere; toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası ve hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile; 225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark bulunacak.

GÖLCÜK’TE 2020 YILINDA 4 SAĞLIK YATIRIMI TAMAMLANDI
Ayrıca 2020 yılı içinde: Gölcük Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi, Gölcük 2 No.lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası ve Gölcük Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi tamamlanarak hizmete girdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL