Güncel

 GÖKPINAR: Bu seneki Ramazanı geçen yıllara nazaran çok daha farklı yaşayacağız.

  Bu seneki Ramazanı geçen yıllara nazaran çok daha farklı yaşayacağız. İslam’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlakını bütün insanlığa gösteren rahmet ve bağışlanma mevsimi olan bir mübarek Ramazan..

 GÖKPINAR: Bu seneki Ramazanı geçen yıllara nazaran çok daha farklı yaşayacağız.

  Bu seneki Ramazanı geçen yıllara nazaran çok daha farklı yaşayacağız.

İslam’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlakını bütün insanlığa gösteren rahmet ve bağışlanma mevsimi olan bir mübarek Ramazan ayına daha girmenin manevi huzurunu yaşıyoruz. Ramazan ayı fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği mübarek bir zaman dilimidir. İnsanları karanlıklardan aydınlığa çıkaran en doğru yola ileten ilahi kelam olan Kuranı Kerim bu ayda indirilmiştir. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ayda bulunmakta, İslam’ın beş esasından olan Oruç ibadeti de bu ayda yerine getirilmektedir.

Bolluk ve bereket pınarlarının coşkulu bir şekilde aktığı, manevi hazzın Milletimizi sarıp sarmaladığı, aynı zamanda yardımlaşmanın ve dayanışmanın eşsiz lezzetine varıldığı bu mübarek değerlendirmek gerekmektedir. Bu seneki Ramazan ayı eski yıllara nazaran çok daha farklı yaşanacak. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covit-19 salgını sebebiyle ulusumuzu bir araya getiren iftar sofralarını kuramayacağız. Hepimiz evlerimizde ailemizle iftarda birlikte olacağız. İftar sofralarında birlikte olamayacağız belki ama farklı şekillerde, yine millet olarak hep birlikte dimdik ayakta durarak gönüllerde beraber olacağız.
Umut ediyorum ki Ramazan ayı insanlığa, İslam alemine, Yüce Türk Milletimize huzuru, bolluğu, bereketi, kardeşliği ve dayanışmayı getirsin. Tutulan oruçların edilen duaların kabul olması dileğiyle, hoş geldin on bir ayın sultanı Ramazan.

 

Ali GÖKPINAR

 Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL