Siyaset

GÖKPINAR; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali GÖKPINAR; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı… CHP İlçe Başkanı Gökpınar, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Değerli basın Emekçisi kardeşlerim,..

GÖKPINAR; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali GÖKPINAR; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı…

CHP İlçe Başkanı Gökpınar, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Değerli basın Emekçisi kardeşlerim, bugün 10 Ocak Basın Emekçilerinin ekonomik ve sosyal anlamda haklarının büyük oranda geliştirilmesini sağlayan; 10 Ocak 1961 tarihinde yasanın değişmesinden sonra bugün, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Basın, vatandaşın gören gözü, işiten kulağı ve söyleyen dili olarak çağdaş demokrasilerin en temel unsurlarından birisidir. Demokrasilerde basının milletin sesi sorumluluğunu yerine getirebilmesi için olmazsa olmaz koşul ise basın özgürlüğüdür. Basın özgürlüğü, gerçekleri öğrenme hakkıdır. Bu hakkın kullanılması, basın camiasının hiçbir baskı, tehdit, yönlendirme, sansür ve cezalandırma altında kalmadan görevini en iyi şekilde yerine getirmesiyle gerçekleşir. Gazetecilerimiz, iş güvencesinden yoksun, soruşturma, gözaltı, baskı ve şiddet ile karşı karşıya mesleklerini sürdürme uğraşı veriyorlar. Böyle bir ortamda, iktidarın her türlü teşviklerinden yararlanan, denetimlerinin işlemediği için tek sesli bir anlayışla yayın yapan havuz medyası ise halka gerçekleri anlatmaktan uzak bir şekilde yayınlarını sürdürmektedir. Bu düşüncelerle tarafsız, ilkeli, gerçek haberleri ile halkını bilgilendiren, kalemine, mesleğine sadık, milletin sözcüsü olan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL