Ekonomi

Gökdemir’den Başkan YÜCE’ye teşekkür

Hizmet-iş Sendikası ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ile SASAY Çevre Enerji İhtiyaç Maddeleri A.Ş arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi 12 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen..

Gökdemir’den Başkan YÜCE’ye teşekkür

Hizmet-iş Sendikası ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ile SASAY Çevre Enerji İhtiyaç Maddeleri A.Ş arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi 12 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen törenle imza altına alınmıştı. 01.07.2020 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Toplu İş Sözleşmesi 12 Şubatta imzalanmasına rağmen 15.02.2021 maaşlarına yetiştildi. 15 şubat 2021 tarihinde çalışan işçiler zamlı maaşlarını aldılar. Geriye dönük altı aylık farklar ise 17 Şubat 2021 tarihinde çalışan işçilerin hesaplarına geçti.

Yapılan bu gayretli çalışma sonucu Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir bir teşekkür mesajı yayınladı. Gökdemir mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hepimizin bildiği üzere yaklaşık sekiz aydır devam eden Toplu İş Sözleşmesi 12 Şubat 2021 tarihinde imza altına alındı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce Başkanımıza talimatı ile zamlı maaş hesaplamaları 15 Şubat 2021 tarihine yetiştirilmiş ve üyelerimiz ilk zamlı maaşlarını almıştır. İkince aynı fedakârlık ve özveri ile geriye dönük maaş farklarını yine iki gün gibi çok kısa bir sürede hesaplayıp üyelerimizin hesaplarına yatması talimatını veren Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye, gündüz gece demeden çalışan bürokratlarına ve maaş hesaplamalarında emeği geçen tüm emekçilerimize tüm üyelerimiz adına teşekkür ederim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL