Ekonomi

Geyve Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Hizmet-İş Sendikasının bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Geyve  Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Geyve Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucu yapılan..

Geyve Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Hizmet-İş Sendikasının bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Geyve  Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Geyve Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucu yapılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Murat Kaya ile Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet  Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı. Müzakerenin ve karşılıklı hoşgörünün ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan Gökdemir, toplu iş sözleşmesi toplantılarını titizlikle ve karşılıklı güven ile sürdürdüklerini dile getirdi.

HAYIRLI OLSUN

Gökdemir yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: Ülkemizin ve dünyanın Covid-19 salgını ile geldiği durum göz önüne alındığında özellikle gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltmek adına sendikaların ve toplu İş sözleşmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Toplu İş Sözleşmesinin bir amacı veya anlamı ülkenin sosyal politikalarına katkı sağlamaktır. Bu nedenle üyelerimizi güvence altına almak, haklarımızı alabilme ve iş yerinde kardeşliği tesis etmek bizim amacımızdır. Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir yapılan sözleşmenin sosyal ve maddi açıdan güzel bir sözleşme olduğunu, Geyve Belediyesi’ne ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade ederek, “Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL