İlçeler

Geyve Ayva Festivali kortej yürüyüşüyle start aldı

Geyve Ayva Festivali, protokol ve yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşünün ardından başladı. Festival başladı 14 – 15 – 16 Ekim tarihlerinde Geyve İlçesi’nde gerçekleşecek olan Geyve Ayva Festivali, Konyalı..

Geyve Ayva Festivali kortej yürüyüşüyle start aldı

Geyve Ayva Festivali, protokol ve yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşünün ardından başladı.

Festival başladı

14 – 15 – 16 Ekim tarihlerinde Geyve İlçesi’nde gerçekleşecek olan Geyve Ayva Festivali, Konyalı Ali Bey Caddesi’nden Geyve Cumhuriyet Meydanı’na doğru İstanbul Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşünün ardından başladı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş sonrası davetliler festival alanı yanındaki pazar alanını ve Geyve Yöresel Ürünler Standını ziyaret etti. Geyva markasıyla üretilen çok sayıda ürünü inceleyen davetliler daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek rekor denemesi gerçekleştirdi.

Rekor denemesi gerçekleştirildi

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, çeşitli belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, STK temsilcileri, kamu yöneticileri ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşın katılımıyla yaklaşık 15 bin kişi, Yazar Tahir Fatih Andı’nın ‘Ülkeye ses, millete nefes: Geyveli Ali’ kitabını okuyarak rekor denemesi gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL