Güncel

Genel Başkan AKÇAHANOĞLU’ndan Ramazan Bayramı Mesajı

Kısa adı TYGD olan Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu; Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. TYGD Genel Başkanı Akçahmaoğlu; yayınladığı mesaj şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle katil..

Genel Başkan AKÇAHANOĞLU’ndan Ramazan Bayramı Mesajı

Kısa adı TYGD olan Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu; Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

TYGD Genel Başkanı Akçahmaoğlu; yayınladığı mesaj şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle katil Israil’i Mescid-i Aksa’da Filistin’li kardeşlerimize uygulandığı soy kırım ve katliamdan dolayı esefle kınıyorum.

Bu nedenle içimiz buruk bir vaziyete. Manevi huzurla idrak ettiğimiz, bir bütünün parçası olduğumuzu anlamamıza vesile olan, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşarak yaşayıp, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız. Bayramlar mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdendir. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, nefsimizin ve bencilliğimizin bizi yönlendirmesine fırsat vermeden kırgınlıkları, dargınlıkları zihnimizden ve davranışlarımızdan söküp atmalıyız. Büyük Türk Milletinin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz. Unutmamalıyız ki; bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri, hepimize emanet ve başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL