Genel

Gençlik şehitlerini unutmadı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Sakarya Gençlik Merkezi‘nde #GençlerAslaUnutmaz konsepti ile bir etkinlik düzenlendi.  Etkinlik kapsamında Sakarya Gençlik Merkezi’nde atölyelerde yapılan çalışmalar “Yaz Akademisi Resim..

Gençlik şehitlerini unutmadı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Sakarya Gençlik Merkezi‘nde #GençlerAslaUnutmaz konsepti ile bir etkinlik düzenlendi.  Etkinlik kapsamında Sakarya Gençlik Merkezi’nde atölyelerde yapılan çalışmalar “Yaz Akademisi Resim Sergisi” olarak  ziyaretçilere açıldı.

Etkinlik Şehitler için Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Yaz Akademisine katılan öğrencilere ve ziyaretçilere 15 Temmuz Belgeseli,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik içerikli program ve canlı müzik dinletisi ( kahramanlık ezgileri) yapıldı.

Etkinliğe katılan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy gençlerle birlikte belgesel izledikten sonra yaptığı açıklamada ; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında İlimizde Spor , Gençlik ve Yurt Hizmetlerinde anma etkinlikleri düzenliyoruz. Yurtlarımızda “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi”. Tesislerimizde “15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma Anısına” Turnuvalarımız  devam ediyor, Gençlik Merkezlerimizde de faaliyetlerimiz devam ediyor 15 Temmuz gecesi sabah ezanına kadar da Demokrasi (kent) Meydanında Gönüllü Gençlerimiz ve Gençlik Liderlerimiz de Nöbet başında olacaklar. Sakarya’dan İstanbul’a Gençlik ve Spor Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu “Gençler Asla Unutmaz” programına Gençlik Liderimiz  Emre Yaman, Gönüllü Gençlerimiz Batuhan Yetim ve Sümeyye Durğan Sakarya’mızı temsilen İstanbul’a yolladık Ayrıca “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” da 15 Temmuz Çarşamba Günü Saat 21.00’da  Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek Yeni Sakarya Stadyum çevresinde başlayacak ve Demokrasi (Kent) Meydanında sonlanacak tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL