Güncel

Gençlik Merkezi Lansmanı gerçekleşti

Protokol üyelerinin yanı sıra yüzlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan Geyve Ayva Festivali, Gençlik Merkezi’nin Lansmanıyla devam etti. Lansman gerçekleşti  14 – 15 – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Geyve..

Gençlik Merkezi Lansmanı gerçekleşti

Protokol üyelerinin yanı sıra yüzlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan Geyve Ayva Festivali, Gençlik Merkezi’nin Lansmanıyla devam etti.

Lansman gerçekleşti 

14 – 15 – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Geyve Ayva Festivali, yoğun katılımla gerçekleşen kortej yürüyüşünün ardından başladı. Geyve Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen protokol üyeleri ve vatandaşlar, buradan Tarım Fuarı açılışı ve Geyve Gençlik Merkezi Lansmanına geçti. İçerisinde yüzme havuzu, kütüphanesi, sinema salonu, kafeteryası, oyun alanları ve özel otopark alanı olan Geyve Gençlik Merkezi lansmanında konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Sakaryamızda çok şanslıyız. Arı gibi çalışan Valimiz ve vizyoner Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Ankara’da bizim işlerimizi takip eden bir genel başkan yardımcımız var” ifadelerini kullandı.

Başkan Kaya’ya teşekkür 

Gençlik merkezinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Sakarya’mızda çok şanslıyız. Arı gibi çalışan Valimiz ve vizyoner Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Ankara’da bizim işlerimizi gece-gündüz takip eden bir genel başkan yardımcımız ve vekillerimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da başlattığı örnek belediyeciliği Geyve’de devam ettiriyoruz. Tüm ülkeye rol model tesislerimiz ile bizlere teveccüh gösteren Geyve halkımıza layık olmak en büyük gayemizdir. Buranın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, buralara farklı yerlerden teşrif eden misafirlerimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Vali Kaldırım, Başkan Kaya’yı örnek gösterdi 

Programda konuşan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ‘Murat Kaya örnek alınmalı’ diyerek başladığı konuşmasında, “Festivalimizin şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tüm STK ve sektör temsilcileri el ele verip güzel şehrimizi önemli bir konuma getireceğiz. Bereketli topraklardayız. Öncelikli olarak tarım etrafında birlik olmalıyız. Bunun üzerinde tarım, sanayi ve turizm el ele giderse geleceğin şehri olacağımıza inanıyorum. Ayrıca Murat Kaya Başkanımızı da tebrik ediyor, Türkiye’de herkes sizi örnek alsın başkanım” şeklinde konuştu.

Tebrik etti 

Gençlik Merkezi lansman programında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Geyve’nin dünyaya açılan kapısı olan güzel festivalimize hoş geldiniz. Sakarya’da kararımızı verdik ve hedefimizi koyduk. Şehrimiz Türkiye’de tarımın merkezi olacak diyor, başkanımız Murat Kaya’yı bu konudaki çalışmaları neticesinde tebrik ediyorum. Bu güzide ilçemizin ismi ayvanın ismiyle birleşip ‘Geyva’ markası olup örnek olmuştur. Bu güzel açılış günümüzde bu tesiste emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Milletvekili Yavuz; Var gücümüzle çalışıyoruz

AK Parti Sakarya Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise, “Hemşehrilerimiz her geçen gün yeni hizmetlerle buluşuyor. Başkanlarımız, var gücüyle emek sarf ediyorlar. Bizler de bu emeklerin bir ucundan tutmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizde en iyi yaptığı şey de bu. Özgüvenliyiz. Yapabilir miyiz noktasını çoktan geçtik. Artık yapılabilir diyoruz. Murat Başkanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Atabek; Projeyi Geyve’mize kazandırdık

Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek lansman konuşmasında, “Genelde gençlik merkezleri tek tip proje oluyor. Ama Geyve’nin hayalleri vardı. Bizler bu tep tip projenin haricinde bir projeyi bakanlığımıza sunduk. Birlik ve beraberlik ile hareket ederek istediğimiz projeyi Geyve’ye kazandırdık. Nice güzel günlerde, nice festivallerde görüşmek üzere diyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL