Güncel

“Gençlerimizi bilimin ışığında geleceğe hazırlıyoruz”

İzmit’in caddelerinde çocuklarla ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin bizden neler istediğini çok iyi biliyoruz” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “17 Bilgievi ve 10 Akademi..

“Gençlerimizi bilimin ışığında geleceğe hazırlıyoruz”

İzmit’in caddelerinde çocuklarla ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin bizden neler istediğini çok iyi biliyoruz” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “17 Bilgievi ve 10 Akademi Lise ile binlerce çocuğumuza ve gencimize hizmet verdik. Pandemi sürecinde ve önümüzdeki dönem içerisinde de hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi. İzmit’te Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu’nda çocuklar başta olmak üzere gençlerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, “Geleceğimizin sahibi neslimize her alanda destek oluyoruz” dedi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve Bölge Koordinatörü Hasan Ayaz’ın yanı sıra beraberindeki heyetle gençlerin önerilerini dinleyen Başkan Büyükakın, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırken bunu bilimin, yazılımın, teknolojinin ve robotik kodlamanın ışığında gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK”
Her fırsatta gençlerle sohbet ettiğini, ülke ve kente dönük önerilerini dinlediği de dile getiren Başkan Büyükakın, “Akademi Üniversite projemizle, Uluslararası Öğrenciler Birimimizle, Diriliş ve Spor Kamplarımızla, Ücretsiz Spor Okullarımızla ve bunların yanında Spor Organizasyonlarımızla gençliğimizin yanında olduk. Tabi bundan sonra ve özellikle pandeminin olumsuz etkisinin geride kalmasının ardından çalışmalarımıza daha yoğun bir şekilde devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de hayata geçirdiğimiz projelerle çocuklarımızı ve gençlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZİN BİZDEN NELER İSTEDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”
Kocaeli’nin tüm ilçelerinde spor ve gençlik tesisleri ile eğitim alanları projelerine ağırlık verdiklerini de söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin bizden neler istediğini çok iyi biliyoruz. Gençlerimize daha fazla imkân nasıl buluruz bunun derdindeyiz. Bunun için tüm imkanlarımızı da seferber ediyoruz. Pandemi sonrası ihtiyaç duyulacak tesislerin hayata geçmesi ve yeni projelerin üretilmesi içinde ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor” dedi.

“BİLİŞİM, TEKNOLOJİ VE ARGE ALANLARINDA DUYURMAKTADIR”
TÜBİTAK ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile kurulmuş olan Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesinin içinde yer alan Bilim Merkezi ile çocuklarla birlikte gençleri Bilim ve robotik kodlama ile buluşturduklarını söyleyen Başkan Büyükakın, “Kocaeli her ne kadar üretimin başkenti olarak bilinse de artık kendini Bilişim, teknoloji ve ARGE alanlarında da çok ciddi bir altyapı çalışmalarıyla duyurmaktadır. Bu bir yatırım ve eğitim modeliyle olduğu bir gerçektir. İşte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak şimdiden geleceğe yön verecek yazılım ve kodlama alanında söz sahibi olacak çocukların ve gençlerin yetişmesi için adım atmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL