Siyaset

Gelecek Sakarya; Kadın Muhtar ve Yöneticileri unutmadı

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Sakarya kadınlarına sorumluluklarının bilinciyle hayatın her anında ve alanında mücadele eden bütün emekçi kadınların farkındalık gününü kutladıklarını..

Gelecek Sakarya; Kadın Muhtar ve Yöneticileri unutmadı

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Sakarya kadınlarına sorumluluklarının bilinciyle hayatın her anında ve alanında mücadele eden bütün emekçi kadınların farkındalık gününü kutladıklarını söyledi.

Muhtar ve Kadın Yöneticiler
8 Mart Dünya Kadınlar Günü gününde kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Partisinin Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çobanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile il Yönetimindeki kadınların gününü kutlayan Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik; karanfil ve isimleri yazılı özel kalem ile hediye etti. Başkan Fatih Sevindik; beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ve Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çobanoğlu ile birlikte; bayan muhtar; Adapazarı İstiklal Mahallesi Muhtarı Nazan Elçin, Erenler Mahallesi Muhtarı Ayşe Uzunoğlu’nu da ziyaret ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Biz buradayız!..
Açıklamada bulunan İl Başkanı Sevindik; “Savunduğumuz değerlerin başında yer alan kapsayıcı demokrasi anlayışımızla, toplumsal eşitlik, illkesiyle toplumun her kesiminden kadınların farklı sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm olmak için Gelecek Partisi olarak varız ve buradayız. Pozitif ayrımcılığı değil toplumsal eşitliğe dayalı, istihdam ahlakı kavramının kamu ve özel sektörde kurumsallaşmasını tanzim ederek cinsiyet temelli değil liyakat temelli tercihlerin yapılmasını sağlamak ve kadınlarımızın iş hayatında daha etkin ve etkili olmaları için buradayız! Ekonomik açıdan başkalarına bağımlı kadınların yaşadıkları sorunları ilkesel olarak çözmenin tek yolunun sosyal yaşamdan iş hayatına, siyasetten aile yaşamına kadar, tüketen değil üreten ve düşünen kadın modellerini desteklemek olduğunun bilinciyle buradayız! Adaletsiz çalışma saatleri, koşulları ve evdeki iş yükünün eşitsiz dağılımı sebebiyle çalışma hayatına dahil olamayan, çalışma hayatında yükü ağırlaşan kadınların; evlerinde ya da kooperatif çatısı altında bir araya getirmek suretiyle yeni olanaklar oluşturarak vergiden muaf yeni alanlar açmak için buradayız! Kadınların Kamu Kurum ve Kuruluşları da dahil karar mekanizmalarında eşit oranda söz sahibi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde eşit temsili noktasındaki bütün engelleri kaldırmak için buradayız! Her geçen gün artan şiddet ve kadın cinayeti vakalarının önlenmesi için cezaların daha caydırıcı hale gelmesi, bu davalara özel ihtisas mahkemelerinin kurulması için buradayız! Kadın Sığınma Evlerinin sayısını artırarak devlete sığınan kadınlara istihdam yaratılmasının kanunlarla belirlenmesini sağlamak, işsiz ve çaresiz kadın kalmaması için buradayız! Her şeyden ve hepsinden önemlisi kadınların korku ve tedirginlikle değil huzurla yürüdüğü sokakların mimarı, kadınların yaşam hakkının teminatı olmak için buradayız!..”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL