SonDakika

Gelecek Partisi İl Başkanlığındaki toplu istifa gündeme bomba gibi düştü!..

SON DAKİKA Gelecek Partisi İl Başkanlığı’ndaki toplu istifa gündeme bomba gibi düştü! İl Başkanı Ender Serbes istifa ile ilgili kamuoyu açıklamasında basına bildiri yayımladı. Ender Serbes kamuoyu açıklaması şeklinde yayınladıkları..

Gelecek Partisi İl Başkanlığındaki toplu istifa gündeme bomba gibi düştü!..

SON DAKİKA

Gelecek Partisi İl Başkanlığı’ndaki toplu istifa gündeme bomba gibi düştü! İl Başkanı Ender Serbes istifa ile ilgili kamuoyu açıklamasında basına bildiri yayımladı.

Ender Serbes kamuoyu açıklaması şeklinde yayınladıkları bildiride şok ifadeler kullandı. Özellikle biat kültürüne dikkat çeken Serbes, bir takım zorlamalara maruz bırakıldıklarına vurgu yaparak, çalışan ve üreten bir teşkilat olmak yerine sorgusuz sualsiz biat eden bir yönetim anlayışına boyun eğmeyeceklerini belirtti. Gündeme bomba gibi düşen bildirinin tam metni şöyle:

KAMUOYUNA DUYURU!

Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı olarak 23 Ocak’tan bugüne kadar faaliyet gösteriyoruz. İl başkanlığı olarak çalışma ekibimizi Sakarya’nın bir mozaiği olacak şekilde oluşturmaya gayret ettik. Derdi vatan, millet olan, ülkesine hizmet etmek isteyen, samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık. Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık. Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizlerin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik. Bizler, Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil. Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır. Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz. Bu vesile ile bizi yalnız bırakmayan, teveccüh gösteren Sakaryalı hemşerilerimize ve görev süremiz boyunca birlikte olduğumuz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL