Ekonomi

Ferizli OSB’ye dev yatırım

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım; Ferizli ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesinde dev bir yatırım yapacak olan Irak Dış Ticaret Ltd. Şti. firmasının yer tahsisine ilişkin düzenlenen ön protokol imza törenine katıldı…

Ferizli OSB’ye dev yatırım

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım; Ferizli ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesinde dev bir yatırım yapacak olan Irak Dış Ticaret Ltd. Şti. firmasının yer tahsisine ilişkin düzenlenen ön protokol imza törenine katıldı.

“Firmanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı”

Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arlsanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, OSB Müdürü Alim Yılmaz tarafından karşılanan Vali Kaldırım, OSB Bölge Müdürlüğünde yatırımcı firma yetkilileri ile bir süre görüşerek yatırımları ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

“Yaklaşık 1 Milyar TL’lik bir yatırım”

Bahçe mobilyaları, mutfak eşyaları ve oyuncak sektörüne yönelik üretimler yapan öncü bir firma olduklarını belirten Irak Dış Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Irak, üretimlerinin %50’sinin ihracata dönük olduğunu ve Sakarya’nın son dönemlerde önemli bir yatırım üssü olduğuna inandıkları için ve Valimizin daveti ve ısrarı ile böyle bir karar aldıklarını, İstanbul’da bulunan fabrikalarını Ferizli’ye taşıyacaklarını, Ferizli OSB genişleme alanında toplam inşaat alanı 130.000 metrekare olmak üzere, 88.000 metrekare arsa üzerine 3 kat inşaat yapmayı planladıklarını, 1.000.000.000 TL’lik bu yatırımları sayesinde istihdam hedeflerinin şimdilik yaklaşık 600 kişi olduğunu, ayrıca firmanın ihtiyaçlarını ( hammadde, ambalaj vb. ürünler) karşılamak için yaklaşık 300 milyon TL ek bir yatırım yapmayı öngördüklerini, bu ek yatırımlarla da istihdam sayısının yaklaşık 200 kişi daha artırmayı düşündüklerini söyledi.

“Destek veren herkese müteşekkiriz”

Hem Ferizli’ye hem Sakarya’ya hem de Türkiye’ye böyle bir yatırım yaptıkları için çok mutlu olduklarını, istihdamı ve ihracatı artırmak için çalıştıklarını ifade eden Yılmaz Irak, kendilerine her konuda destek veren başta Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere, herkese müteşekkir olduklarını belirtti.
“İlçeye Büyük Katkı Sunacak”
Bu yatırımın İlimiz ve ilçemiz için çok güzel bir yatırım olduğunu belirten Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, yaklaşık 1 milyar liralık bir yatırımın her alanda ilçelerine büyük katkı sağlayacağını, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini, bu önemli yatırımın İlimize, ilçemize ve yatırımcımıza hayırlı olmasını dilediklerini ifade etti.

“Sakarya Şuan ülkemizdeki en iyi yatırım ortamına sahip”

Şu anda şehrimizin Türkiye’nin yatırım ortamı ve iklimi en iyi şehri olduğunu ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Yatırım alanları, lojistik imkânları, yeni nesil sektörlerle dünyaya açılan vizyonu, birlik ve beraberliği, ortak aklı ve yatırımcılara yaklaşımı ile yatırım dostu bir şehiriz.

“5 Yeni OSB’yi şehrimize kazandıracağız”

İlimize son dönemde yatırım akını olduğunu görmekteyiz. Gerek var olan OSB’lerimizin altyapısını geliştirmek ve yeni alanlar ilave etmek, gerekse de üzerinde çalıştığımız Lojistik OSB dâhil 5 yeni OSB’yi şehrimize kazandırmak için Milletvekillerimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve ilgili kurumlarımız ile yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Çok uyumlu, birlik ve beraberlik içinde çalışan bir şehiriz. Potansiyeli son derece yüksek şehrimizi yeni projeleri ve geliştirdiğimiz 2030 Vizyon Belgesini uygulamaya koyarak yeni nesil sanayi, tarım ve turizm alanlarında dünyanın sayılı şehirlerinden birisi yapmaya kararlıyız.

“Önemli hedeflerimiz var”

Global dünyaya açılmak, rekabetçi bir şehir inşa etmek, ihracat ve katma değer odaklı çalışmak, tarım ve gıdada Ar-Ge ve inovasyonla ön almak ve yeni nesil turizmde dünyada sayılı bir destinasyon olmak, en temel hedefimiz. Bugün bu çalışmaların meyvelerini bu tür yatırımlarla bir bir almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Ön protokol imzalandı”

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve Irak Dış Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Irak, yeni yatırımın yer tahsisine ilişkin düzenlenen ön protokole imza attılar.
Yeni yatırımın hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Vali Kaldırım, İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı, OSB yönetimi ve bu yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL