Genel

Federal Elektrik’ten Mesleki Eğitimi Semineri

Federal Elektrik eğitime destek çalışmaları kapsamında tecrübe paylaşımı programlarına devam ediyor. Firma son olarak Sakarya Teknokent Koleji öğrencilerine yönelik Mesleki Eğitim Semineri düzenledi. SAKARYA TEKNOKENT KOLEJİ Federal Elektrik ile Sakarya..

Federal Elektrik’ten Mesleki Eğitimi Semineri

Federal Elektrik eğitime destek çalışmaları kapsamında tecrübe paylaşımı programlarına devam ediyor. Firma son olarak Sakarya Teknokent Koleji öğrencilerine yönelik Mesleki Eğitim Semineri düzenledi.

SAKARYA TEKNOKENT KOLEJİ
Federal Elektrik ile Sakarya Teknokent Koleji arasında mesleki ve teknik eğitim protokolü kapsamında Makine ve Tasarım Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümü öğrencilerine yönelik Mesleki Eğitim Semineri düzenlendi. Düzenlenen eğitime öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, Federal Elektrik İş Geliştirme Mühendisi Mustafa Şen, programda öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

ÜRETİM SÜREÇLERİN ANLATTI
Seminerde, Federal Elektrik şirketinin yerli olarak üretimini yaptığı alçak gerilim otomasyon ve şalt malzemelerinin teknik detaylarını kaçak korumalarının çalışma prensipleri, kaçak akım roleleri ve şalt malzemelerinin neden kullanılması gerektiğini anlatılırken firmanın yeni geliştirdiği ürünlerin üretim süreçleri hakkında bilgi verildi. Programda ayrıca meslek alanında önemli bilgilendirmelerde bulunuldu. Seminer sonunda öğrenciler ile soru cevap bölümü de gerçekleştirildi.

EĞİTİME TAM DESTEK
Federal Elektrik, mesleki eğitime destek kapsamında Sakarya Teknokent Koleji Makine ve Tasarım Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümlerinde eğitim ve öğretim gören öğrencilere, bilimsel araştırma ve projelerinde üretim tesislerinden yararlanmasını, üretim ortamında beceri eğitimi verilmesi ve staj imkanlarının sağlanması konusunda işbirliği protokolü imzalamıştı. İmzalanan protokol ile Sakarya’nın dünya markası olan Federal Elektrik, mesleki eğitim süreçlerinde yetişmiş eleman sürecinin mükemmelleştirilmesi ve öğrenim sürecinin sektör ile iç içe olmasını amaçlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL