Eğitim

Federal Elektrik-Sakarya Teknokent Koleji işbirliği protokolü imzalandı

Federal Elektrik ile Sakarya Altınküre Teknokent Koleji arasında mesleki ve teknik eğitimin yanı sıra, nitelikli işgücünü arttırmak amacıyla ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı. İmzalanan protokol ile Sakarya Altınküre Teknokent Koleji Mesleki ve..

Federal Elektrik-Sakarya Teknokent  Koleji işbirliği protokolü imzalandı

Federal Elektrik ile Sakarya Altınküre Teknokent Koleji arasında mesleki ve teknik eğitimin yanı sıra, nitelikli işgücünü arttırmak amacıyla ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

İmzalanan protokol ile Sakarya Altınküre Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Makine ve Tasarım Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümlerinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Federal Elektrik üretim tesislerinde bilimsel araştırma ve projelere katılabilecek, üretim tesislerinden yararlanacak, gerçek üretim ortamında beceri eğitimi ve staj yapabilecek.

Ayrıca Sakarya Teknokent Kolejinde Federal Elektrik mühendisleri aktif derslere girerek öğrencilere bilgi birikimi ve deneyimlerini paylaşacak ve bu sayede öğrencilerin teknik tüm detaylara sahip olarak mezun olmaları sağlanacak. İmzalanan işbirliği protokolüne göre Federal Elektrik aynı zamanda Sakarya Teknokent Koleji’nin atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojiler ile donatılmasına da destek sağlayacak.

Federal Elektrik yönetim kurulu başkanı Mustafa Nurdoğan, geçmiş dönemde Sakarya Üniversitesi ile de benzer bir çalışma yaptıklarını belirterek, Sakarya Teknokent Koleji ile imzaladıkları protokol sayesinde nitelikli meslek lisesi mezunu öğrencilerin yetiştirilmesine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

“Dünya’nın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasında olmak için, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi en önemli kriterlerden biridir.” diyen Nurdoğan, şöyle devam etti: “Bunun için de mesleki ve teknik okullar büyük bir öneme sahiptir. Biz yıllardan beri eğitime birçok katkı sağladık. Geçtiğimiz senelerde, Türkiye’de bulunan yaklaşık 150 Teknik Meslek lisesine ürün, kalıp ve eğitim desteklerinde bulunduk. Bugün de Sakarya Teknokent Koleji ile imzaladığımız protokol kapsamında meslek lisesi öğrencilerimize katkı sağlıyoruz. Meslek lisesini bitirip iş hayatına atılan gençlerimiz bu protokol sayesinde iş hayatına bir adım önde başlayacaklar. İş arayan değil, aranan eleman olacaklar.”

Teknokent Kolejleri yönetim kurulu başkanı İsmet Akbeyaz ise imza töreninde yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 33 okulla hizmet verdiklerini belirterek şunları dile getirdi: “Yaklaşık 40 bine yakın öğrenci kapasitemiz var. Burada Sakarya özelinde Federal Elektrik ile yapmış olduğumuz işbirliği Türkiye genelinde de bir model teşkil etmiş olacak. Bu noktada yerli ve milli sanayi hamlesinin devam ettiği bir süreçte yapılan bu işbirliği için Federal Elektrik yönetim Kurulu başkanı Mustafa Nurdoğan’a hem ülkem adına hem de Teknokent koleji adına teşekkür ederim. Buna benzer projelerimiz diğer okullarımızda da devam edecek.”

Federal Elektrik yönetim kurulu başkanı Mustafa Nurdoğan, Teknokent Kolejleri yönetim kurulu başkanı İsmet Akbeyaz ve Sakarya Teknokent Koleji yönetim kurulu başkanı Ahmet Sakarya tarafından imzalanan işbirliği protokol töreni Federal Elektrik fabrika binasında gerçekleştirildi. Federal Elektrik yönetim kurulu üyesi Sinan Nurdoğan ve Sakarya Teknokent Koleji proje ekibinin de hazır bulunduğu imza töreninden sonra Federal Elektrik yetkilileri tarafından üretim tesisleri hakkında Teknokent Koleji heyetine bilgiler verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL