Genel

Fatih Erbakan: ‘’çocuklarımız küresel güçlerin kobayı değildir’’

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan bebeklere yanlışlıkla yapıldığı söylenen Covid aşıları açıklamasına sert tepki göstererek “Bu apaçık bir suç itirafıdır. Bu aziz milletin çocukları küresel güçlerin kobayları değildir! Böyle bir olay bir başka ülkede olsa yer yerinden oynar, Sağlık..

Fatih Erbakan: ‘’çocuklarımız küresel güçlerin kobayı değildir’’

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan bebeklere yanlışlıkla yapıldığı söylenen Covid aşıları açıklamasına sert tepki göstererek “Bu apaçık bir suç itirafıdır. Bu aziz milletin çocukları küresel güçlerin kobayları değildir! Böyle bir olay bir başka ülkede olsa yer yerinden oynar, Sağlık Bakanı da o anda istifa ederdi.”  açıklamasında bulundu. 

 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin genel merkezinde düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

 ”Milyonlarca Öğrenciye Bu Çileyi Niçin Reva Görüyorsunuz?”

 Uzun süredir gündemi meşgul eden milyonlarca öğrencinin yurt sorununa değinen Erbakan, aynen tarım, yangın ve deprem tedbirleri konusunda olduğu gibi, öğrencilerin barınma ihtiyacı konusunda da plansızlığın ve tedbirsizliğin had safhada olduğunu söyledi. 

 Erbakan şöyle konuştu: 

 “Ülkemizde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin sayısı 2021 yılında 8 milyonu aştı. Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtların sayısının 769 ve bu yurtların toplam öğrenci kapasitesinin de 719 bin 567 olduğu açıklandı. Özel yurtlarının sayısı da yaklaşık 4300 ve bunların toplam yatak kapasitesi de yaklaşık 420 bin. Hesap ortada… 8 milyon öğrenciye, 1 milyon 140 bin yatak kapasitesi… Bir kere 200 üniversiteye gerek var mı? Herkes üniversite mezunu olmak zorunda mı? Zanaatkar, ara eleman ihtiyacımız ne olacak?  Bu kadar fazla sayıda üniversite maalesef yıllardır diplomalı işsiz üretim merkezine dönüştü. Asıl önemli olan üniversite sayısı değil, üniversite eğitiminin bilimsel kalitesidir. Madem bu kadar üniversiteyi yaptınız o zaman milyonlarca öğrencinin yurt, barınma ihtiyacını önceden hesaplamanız, planlamanız gerekmez mi? Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli değil mi? Milyonlarca üniversite öğrencisine bu çileyi niçin reva görüyorsunuz?

YORUMLAR (2)

  1. Cafer azakli diyorki:

    Allah razi olsun senden sayin ERBAKAN
    Hic bir beklenti olmadan sadexe dogrulari haykiriyorsun babasinin oglu maasallah

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL