Eğitim

“Fark Ediyorum İz Bırakıyorum” e- Twinning projesi başladı

Borsa İstanbul Mehmet Akif ERSOY Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf alanı öğrencileri danışman öğretmenlerinin rehberliğinde çevre bilinci oluşturmak, geri dönüşümün önemini vurgulamak için “Fark Ediyorum İz Bırakıyorum”..

“Fark Ediyorum İz Bırakıyorum” e- Twinning projesi başladı

Borsa İstanbul Mehmet Akif ERSOY Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf alanı öğrencileri danışman öğretmenlerinin rehberliğinde çevre bilinci oluşturmak, geri dönüşümün önemini vurgulamak için “Fark Ediyorum İz Bırakıyorum” isimli e- Twinning projesine başladılar.

Projede Grafik Fotoğraf alanı şefi Emine Özmat’ın rehberliğinde öğrenciler Neslihan Ertürk, Tuana Akçay, Simge Canpulat, Kenan Bıyıkoğlu ve Ceylin Altuntaş yer alıyor. Proje sayesinde öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak, geri dönüşümün önemini kavratmak, teknoloji araçlarının bilinçli kullanımını sağlamak, okuma bilinci oluşturmak amaçlanıyor.

10 Okul Arasından Birinci Seçildiler

Proje ortakları olarak Gaziantep, Ordu, İstanbul, Çorum, Bartın, İzmir ve Manisa’dan 10 okul yer alıyor.

Web 2.0 araçlarından “Canva” programını kullanan öğrenciler 519 oyun kullanıldığı anket çalışması ile projenin afiş ve logosunu belirlemiş oldular. Alan şefi Emine ÖZMAT liderliğiyle bölüm öğrencilerinin yaptığı afiş ve logo çalışması birinci olarak seçildi ve projenin yüzü olarak kullanıldı.

Web 2.0 Araçları Kullanıldı

Ayrıca Grafik ve Fotoğraf alanı şefi Emine ÖZMAT tarafından “Güvenli İnternet Kullanımı” ile ilgili projede yer alan öğrencilere farkındalık sunumu gerçekleştirildi. Okuma etkinliği olarak da “Kürk Mantolu Madonna” kitabı projede yer alan öğrenciler tarafından okunarak kitabın kapağının tasarımını da kendilerince tekrar yorumladılar.

Ayrıca proje ortakları olan diğer okullar ile de Web 2.0 araçlarından Word Art programı ile “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” temalı ’kelime bulutu’’ çalışmaları yapıldı.

Proje emeği geçen, başta Grafik ve fotoğraf bölümü alan şefi Emine ÖZMAT ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının daim olmasını diliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL