Güncel

Ergül: “Tarım olmazsa olmazımızdır”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, tarıma elverişli olan bölgelere OSB kurulması yanlış bir karar olduğunu belirterek “Tarım olmazsa olmazımızdır.” dedi. Kaynarca ilçesine tarıma elverişli olan alanlara Karma OSB..

Ergül: “Tarım olmazsa olmazımızdır”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, tarıma elverişli olan bölgelere OSB kurulması yanlış bir karar olduğunu belirterek “Tarım olmazsa olmazımızdır.” dedi.

Kaynarca ilçesine tarıma elverişli olan alanlara Karma OSB kurulması düşünülmesi yanlış bir karar olduğunu ifade eden DP il Başkanı İsmail Ergül, “Bizler doğaya zarar vermeyecek OSB’lere hiçbir zaman karşı değiliz. Ama tarıma elverişli olan toprakların üzerine bir OSB kurulmasına asla kabul etmeyiz. Kamu oyunda en verimli toprağa sahip olan Kaynarca ilçemize bir Karma OSB kurulması konusunda bilgiler alıyoruz. Bizler için üzücü bir durum. Çünkü Kaynarca ve çevresi 1. sınıf tarım alanlarla çevrili. Bu alanlara OSB kurulması çevreye büyük zarar verir. Biz DP olarak böyle verimli alanlara OSB kurulmasına şiddetle karşıyız. Eğer doğaya zarar verilmeyecek bir OSB’ye ihtiyaç varsa o zaman tarıma elverişli olmayan alanlarda yapılsın. Maalesef son yıllarda İktidarın yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçilerin tarlalarını ekemez hale geldi. Yem, gübre, tohum, mazot ve diğer girdi maliyeti astronomik oranda arttı. Üreticimiz çaresizlik içinde kalıcı ve etkin tarım ve hayvancılık politikalarının yürürlüğe girmesini bekliyor. Tarıma tüm kesimlerin önem vermesi gerekiyor. Tarım olmazsa olmazımızdır. Tüm dünya bunun farkında. Tarım toprakları dünyada ve Türkiye’de hızla azalıyor, çeşitli nedenlerden dolayı yok oluyor. Daha fazla çalışma, daha fazla tarım politikalarına ihtiyaç var” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL