Siyaset

ERGÜL: “2021 yılına da zamlarla birlikte merhaba dedik!”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül: “Her yıl olduğu gibi 2021 yılına da zamlarla birlikte merhaba dedik!” dedi. Elektrik, su, doğalgaz, köprü geçiş ücreti ve motorlu taşıtlar vergisi gibi..

ERGÜL: “2021 yılına da zamlarla birlikte merhaba dedik!”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül: “Her yıl olduğu gibi 2021 yılına da zamlarla birlikte merhaba dedik!” dedi. Elektrik, su, doğalgaz, köprü geçiş ücreti ve motorlu taşıtlar vergisi gibi pek çok kaleme yüzdelik oranlarla zamlar yapıldığına dikkat çeken Ergül, gıda ve ihtiyaç malzemeleri ile mecburi harcamalar da ilave edildiğinde, vatandaşın belinin bükülmekten dolayı bir türlü doğrulamadığını belirtti.

İsmail Ergül asgari ücret ve enflasyon hakkında değerlendirmeler de bulunarak şu ifadelere yer verdi :
Bu durum ülkemizde 3 türlü enflasyonun oluşmasına yol açtı:
1-Halkın enflasyonu,
2-TÜİK’in enflasyonu,
3-Kamunun enflasyonu şeklinde…
Bunların 3’ü de birbirinden bağımsız gidişat sergiliyor ve maaşlara zam yapılırken de TÜİK’in enflasyonu baz alınarak göz önünde bulundurulur. 2021 yılının ilk 6 aylık periyodunda asgari ücrete komik bir rakamla 500 TL ilave ile zam yapıldığına vurgu yapan Ergül, kötü ekonomi yönetiminin faturasının halka kesildiğini belirterek bu şekilde ekonominin toparlanmayacığını söyledi. Başkan İsmail Ergül ayrıca, halkın ağır vergiler altında ezildiğini ve bu gidişle de ekonominin toparlanamayacağını belirterek hükümete yönelik eleştireler de bulundu. Hükümet burada işçi ve emekli kesime zam, diğer kalemlere ise indirim uygulamalıdır. Ne diyelim, yeni yıla zamlarla başladık. Umarız devamı gelmez.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL