Siyaset

Erbakan, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisiyiz”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın yayınladığı ‘Aklınla Verimli Yaşa’ tasarruf kitapçığını eleştirerek, “Sen doğalgazına elektriğine yüzde 300-400 zam yapıp milletin suyunu çıkaracaksın, ondan sonra..

Erbakan, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisiyiz”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın yayınladığı ‘Aklınla Verimli Yaşa’ tasarruf kitapçığını eleştirerek, “Sen doğalgazına elektriğine yüzde 300-400 zam yapıp milletin suyunu çıkaracaksın, ondan sonra da ‘duşta 4 dakika kal, kurutma makinası kullanma, gaza, frene basma’ diye bunları sıralayacaksın! Bu kadar tavsiyeyi sıralamışken bir de ‘İtibardan Tasarruf Olmaz” harcamalarına dair bir tasarruf paketi açıklayın’ da görelim. Siz bir defa önce 20 senedir beslediğiniz faiz, imtiyazlı holdingler, israf canavarlarını beslemekten vazgeçin!” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ‘Anadolu Buluşmaları’ programı kapsamında geldiği Artvin’de, partisinin Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Erbakan coşkulu bir kalabalığa hitap ettiği kongrede, ikinci kırk yılda seçmen oranına göre en fazla üye kaydeden il olması hasebiyle Artvin’in Milli Görüş’ün yeni kalesi haline geldiğini söyledi.

Yeniden Refah Partisi Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi

300 bin resmi ve 400 bine yakın ıslak formlu üye sayısıyla Yeniden Refah Partisi’nin Tükiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu söyleyen Genel Başkan Erbakan, bunu arkasında medya gücü, hazine yardımı ve holdingler olmadan, partililerinin dişiyle tırnağıyla kazıyarak başardıklarını söyledi.

‘İtibardan tasarruf olmaz’ harcamalarına tasarruf paketi açıklayın!

Erbakan, AK Parti iktidarının zihinsel ve fiziksel yorgunluğun etkisiyle hem ekonomide hem de dış politikada bir yanlıştan başka bir yanlışa savrulduğunu belirterek, şöyle konuştu,“Cumhuriyet tarihinin en büyük israflarını yapan, Kamuda israflarıyla çığır açan AK Parti iktidarının Enerji Bakanlığı  vatandaşa yayınladığı bir kitapçıkla tasarruf yapması çağrısında bulunuyor.  Adeta ‘Olacak O Kadar’ parodisi gibi… Kendisi milyarlarca liralık israf yaparken vatandaşa ‘israf yapma’ çağrısında bulunuyor. ‘Porsiyonları küçültün’ garabetinden sonra şimdi de ‘Aklınla verimli yaşa’ tasarruf kitapçığı yayınlamışlar: Kısa mesafelere yürüyün ya da bisiklete binin. Siz en kısa mesafeye 50, 100 araçlık konvoy ile gidiyorsunuz. ‘Saçınızı kurutma makinesi ile değil, havlu ile kurutun. Banyoya kum saati koyun, 4 dakikadan fazla duş yapmayın. Kışın fırını kullandıktan sonra kapağını açıp, ortamı ısıtın. Kışın perdeleri açın, içeriye güneş ışığı girsin.’ Avrupa’da enerji kıtlığı var parası var ama alamıyor. Bizde milletin faturayı ödeyecek durumu yok. Asıl mesele bu… Merak ediyoruz acaba bu tasarruf tedbirlerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ne kadar uyuyor mu? Yine tasarruf önerileri arasında, ‘yüksek motor hacimli araçları tercih etmeyin’ diyor. Zaten sizin koyduğunuz yüksek vergilerle vatandaşın bu araçları almasına imkan kalmadı. Acaba bizzat Sayın Enerji bakanı dahil olmak üzere diğer bakanların da 15 milyonluk zırhlı araçlara bindiğini unutuyorlar mı? Vatandaşa gelince yüksek motorlu araçlara binmeyin, kendilerine gelince 15 milyonluk zırhlı makam araçları? Şunların düştüğü hale bakın: Sen milletin doğalgazına elektriğine yüzde 300-400 zam yapıp milletin suyunu çıkaracaksın ondan sonra da ‘duşta 4 dakika kal, kurutma makinası kullanma, gaza, frene basma’ diye bunları sıralayacaksın! Bu kadar tavsiyeyi sıralamışken bir de “İtibardan Tasarruf Olmaz” harcamalarına dair bir tasarruf paketi açıklayın!” da görelim. Önce siz bir defa 20 senedir beslediğiniz faiz, imtiyazlı holdingler, israf canavarlarını beslemekten vazgeçin!” dedi.

‘Ne gizlisi saklısı Sayın Erdoğan bu açık  bir işgal’

Yunanistan ile gerilim tırmandığı adalar konusuna da değinen Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yunanistan’ın Midilli ve Sisam Adaları’na zırhlı araç sevkiyatı bu günlerin son derece önemli gündeminde. Yunanistan uluslar arası hukuku hiçe sayarak gayri askeri statüdeki adalara, göz göre göre zırhlı araçlar ve silahlar yerleştirmeye başladı. En son Ege’de görev uçuş yapan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki insansız hava aracı görüntüledi, fotoğraflandı. 23 tane Midilli Adası’na, 18 tane ise Sisam Adası’na zırhlı araç konuşlandırdı. Bu zırhlı araçların Yunan adası Dedeağaç Limanı’na Amerika Birleşik Devletleri tarafından gönderildiği ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Ne yaptığınızı biliyoruz bu gizli işgaldir’ dedi. Bizde dedik ki ne gizlisi saklısı Allah aşkına adamlar göstere göstere açık açık birer birer adacıklarımızı, kayacıklarımızı işgal ettiler. Şimdi de açık açık göstere göstere kendi bayrağını asıyor silah çıkartıyor. ‘Efendim şiddetle kınadık. Açıklama yayınladık, nota verdik.’ Ya NATO’yu ayağa kaldırdınız mı? Birleşmiş Milletleri ayağı kaldırdınız mı? Kıyameti kopardınız mı? Bu Yunanistan’ın arkasında asıl güç olan Amerika’nın İncirlik Üssü’nün kapısına kilit vurdunuz mu? ABD’nin gözbebeği İsrail’i koruyan Malatya’daki Kürecik Üssü’nü kapattınız mı? Hayır, anca edebiyat yapıyorsunuz.” diye söyledi.

‘Biz bu oyunu bozacağız ve partimizi iktidara taşıyacağız’

Milli Görüş’ün kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a yıllarca oynanan ‘Milli Görüş’ü perdeleme’ oyununun, Yeniden Refah Partisi’ne de oynanmaya çalışıldığını vurgulayan Erbakan, “Bir tarafta bu yanlışları yapan Cumhur İttifakı, bir diğer tarafta da millete fayda sağlamak şöyle dursun, içlerinde İstanbul Sözleşmesi gibi bir ifsat metninin savunucularını barındıran, içlerinde LGBT savunucularını barındıran, içlerinde ‘Din dersi zorunlu ders olmaktan çıkarılsın.’ diyenleri barındıran, içlerinde 9 Eylül zaferinin yıl dönümünde Yunanlılara laf söyleyeceği yerde, ecdadımıza dil uzatmayı marifet sayanları barındıran garabet yapı. Millerimize bu iki kutbu dayatıp asıl milletin derdine derman olacak  Milli Görüş’ü unutturmak perdelemek istiyorlar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak bu oyunu bozacağız ve partimizi iktidara taşıyacağız. ” diye konuştu.

Tek liste ile girilen kongrede mevcut il başkanı Talip Sücü yeniden seçildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL