Asayiş SonDakika

Emniyetten drone ile denetim

Sakarya il Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için trafik ve asayiş uygulamalarını havadan da takip etti. Polis ekipleri bayram tatili süresince kara yollarında artan trafik yoğunluğu..

Emniyetten drone ile denetim

Sakarya il Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için trafik ve asayiş uygulamalarını havadan da takip etti.

Polis ekipleri bayram tatili süresince kara yollarında artan trafik yoğunluğu nedeniyle denetimlerini sıklaştırdı. Seyir halinde cep telefonuyla konuşma, emniyet kemeri takmama, trafiği tehlikeye düşürme yaya geçitlerinde yaya önceliğine uymama gibi ihlallerin önlenmesine yönelik drone ile havadan görüntülenerek denetim gerçekleştirildi.

Serdivan ilçesinde drone ile havadan denetim gerçekleştiren Trafik ekipleri; “Trafik denetimlerimizin asıl amacı; cezalandırmak değil, trafik güvenliğini önceleyen, trafik kazası ve kaza sonucu meydana gelen can kaybı, hayatının kalanını engelli olarak geçirme gibi risklerden korunmayı amaçlayan evrensel trafik kurallarına sürücü, yolcu ve yayaların uymasını sağlamaktır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL