Asayiş

Emniyet vatandaşı uyarıyor!

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara hırsızlık ve dolandırıcılık konularında uyarı içeren bilgilendirmeler de bulunuyor. Polis-Halk ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi ve bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla, Toplum Destekli Şube..

Emniyet vatandaşı uyarıyor!

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara hırsızlık ve dolandırıcılık konularında uyarı içeren bilgilendirmeler de bulunuyor.

Polis-Halk ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi ve bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla, Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ev ev gezilerek, bilgilendirme ve uyarı şeklinde olası tehlikelere karşı hazırlıklı ve temkinli hareket etmelerini sağlamak için vatandaşlara destek olunması amaçlanıyor. Polis Memurları, vatandaşlara yeni dolandırıcılık teknikleri ile şu ana kadar yaşanılan bazı dolandırıcılık olayları hakkında bilgiler verdi. Devletin hiçbir şekilde telefon ile vatandaştan para istemeyeceğini belirten ekipler, bu tür durumlarda muhakkak 112-155 polis hattının aranmasını istedi. Özellikle son dönemlerde artan telefon dolandırıcılığı konusunda halkın daha dikkatli olmasını isteyen Polis Memurları, dolandırıcıların kendilerini savcı, polis veya benzeri kamu görevlisi olarak tanıttığını ve bu şekilde para talep ettiğini belirtti. Polis Memurları ayrıca, “Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz, aşıda önceliklisiniz, kayıt oluşturalım” diyerek kimlik bilgilerini ele geçiren dolandırıcılara karşı da vatandaşları uyardı. “Telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma’ mesajlarına veya sizi arayıp ‘Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz, aşıda önceliklisiniz, size kayıt oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amacı oltalama yoluyla dolandırıcılıktır.”
Vatandaşların bu tarz yaklaşımlarda bulunan kişi veya kişilere itibar etmemesi, uyanık olması ve derhal yetkili mercilere durumu bildirmeleri gerektiği açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL