Güncel

Ellibeş’ten Yürüyüş Yolu’na tam not

Eski adı Demiryolu olan Yürüyüş Yolu’nu gezen Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Ellibeş, kurmaylarıyla caddeleri dolaştı AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gündüz gördüğü İzmit Yürüyüş Yolu’nu gece de..

Ellibeş’ten Yürüyüş Yolu’na tam not

Eski adı Demiryolu olan Yürüyüş Yolu’nu gezen Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Ellibeş, kurmaylarıyla caddeleri dolaştı
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gündüz gördüğü İzmit Yürüyüş Yolu’nu gece de inceledi. Şehrin ortasını ışıl ışıl aydınlatan, yayalar için daha geniş hale getirilen yolun buram buram İzmit koktuğunu ifade etti.

“İZMİT’TE FARK YARATAN PROJE”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, önceki gün İzmit programını Fevziye Camii’nde teravih namazıyla tamamladı. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney ile yöneticilerin de eşlik ettiği Ellibeş, sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, yayalar için daha geniş hale getirilen, oturma grupları ve peyzaj çalışmasıyla fark yaratan eski adıyla Yürüyüş Yolu’nu, yeni adıyla Cumhuriyet Bulvarı’nı gezdi.

“İZMİTLİ, CADDELERİ SEVİYOR”

Şehri rahatsız etmeden altyapı ve üst yapısıyla yeni baştan hayat bulan bu yolun gece daha renkli, şehrin ortasını ışıl ışıl aydınlatan bir yer haline geldiğine dikkat çeken Ellibeş şunları söyledi: “İzmit’te cadde kültürü her zaman vardır. İzmit, gündüz de gece de zamanının çoğunu bu caddelerde geçiriyor. Bu açıdan baktığımızda gündüz rengarenk çiçekleriyle, gece ışıl ışıl parlayan aydınlatmasıyla Cumhuriyet Bulvarı’nın İzmit’in yeni çekim alanı haline geldiğini gördük, yaşadık”

“BÜYÜKAKIN’I KUTLADI”

İftar sonrası İzmitlilerin akınına uğrayan caddenin, İzmit’e kimlik kazandıran tarihi çınar ağaçlarını da barındırdığına dikkat çeken Ellibeş,“Bu caddeler aynı zamanda şehrin kimliğini de oluşturuyor. Tarihi çınar ağaçları altında, kültürel bir konum şimdi çok daha modern hale geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı eski valilik binasının olduğu, katlı parkın üzerindeki yeni meydandan sonra İzmit’e vatandaşların topluca bir araya gelebildiği, buram buram İzmit kokan bu yolu hayata geçirdiği için kutluyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL