Yaşam

Ekrem Yüce’den tarım hamlesi

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesi 600 dekarlık mera alanındaki dikenler, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım-Orman teşkilatının ortak çalışmasıyla temizlenmeye başlandı.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: “ İlçenin en önemli mera alanına..

Ekrem Yüce’den tarım hamlesi

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesi 600 dekarlık mera alanındaki dikenler, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım-Orman teşkilatının ortak çalışmasıyla temizlenmeye başlandı.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: “ İlçenin en önemli mera alanına dikenler nedeniyle büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar giremiyordu. Alanın büyük kısmı temizleniyor ” dedi.

Meralar ıslah ediliyor, hayvancılık gelişiyor

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesinde hayvanların en önemli mera alanı, dikenlerden temizleniyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Orman İl Teşkilatı’nın ortak çalışmasıyla 600 dekarlık alanın 5 bin hayvana sahip olan meranın büyük bölümü temizleniyo. İlçenin en önemli mera alanının kısa sürede temizleneceğini ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem Yüce, ‘’ Sakarya Tarım İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan  protokol ile Sakarya’mızda tüm meralara ıslah çalışması yapılacak ve bunun ilk etabı Yazılıgürgen Mahallemizden başladı. Daha önceden büyük ve küçükbaş hayvanlarımız dikenler nedeniyle meraya giremiyor ve dikenli çalılar nedeniylede  hayvanlar otlatılamıyordu. Belediye olarak ve Tarım İl Müdürü ekipleri ile birlikte meradaki dikenli çalıları temizlemek için çalışıyoruz. Büyük bir kısmı temizleniyor, birkaç gün içinde hayvanlar özgürce merada otlayacak’’ dedi.

“Hayvanlar meraya giremiyordu’’

Yazılıgürgen Mahalle Muhtarı Tuncer Kara: ‘’ Merada temizliğin yapılması nedeniyle ilk Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem Yüce, İl Tarım Müdürümüz Ali Ulvi Özerdem  ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Dikenli otlardan dolayı ne büyükbaş ne de küçükbaş hayvanlar meraya giremiyordu. Giren hayvanlar da yaralı bir şekilde çıkıyordu. Dikenli otların temizlenmesiyle hayvanlarımızı rahat şekilde otlatıyoruz. Çalışmayı yapanlardan Allah razı olsun’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL