Ekonomi

Elektroteks; Dünya markası olma yolunda ilerliyor

Elektroteks; Dünya markası olma yolunda ilerliyor

Tek ve çift işleme merkezli kapitone ve yatak imalat makineleri sektöründe Avrupa’nın en kaliteli üreticisi konumunda olan Elektroteks Firması, dünya markası olma hedefinde hızla büyüyor.

1990 yılında Bursa’daki tekstil fabrikalarına elektrik ve elektronik servis hizmeti vermek amacıyla kurulan ve köklü bir geçmişe sahip olan Elektroteks; gelecekte kapitone ve yatak imalat makinaları üretiminde sayılı firmalar arasında olabilmek için emin adımlarla yoluna devam ediyor. Faaliyet alanları arasında; Elektronik servis hizmetleri, yedek parça, otomasyon ürünleri ve otomasyon hizmetleri, Kayapa Sanayi Bölgesindeki makine üretim fabrikasında da yatak mobilya sektörüne yönelik makineler imal etmek olan ve her geçen gün ürün portföyünü geliştirerek çağa ayak uyduran Elektroteks, Bursa Görükle Sanayi Sanayi bölgesinde, 40.000 metrekare alan üzerine 15.000 metrekare kapalı tesis ve son teknoloji makine yatırımları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Büyükelçilerden Tam not aldı

BALKAN TÜRKSİAD’ın misafiri olarak Bursa’ya gelen Balkan ülkelerinin büyükelçileri ile diplomatik misyon temsilcileri, dünya genelindeki yatak imal eden fabrikalara üretim hatları kuran ve makinelerini yapan Elektroteks’i de gezerek incelemelerde bulundu. Elektroteks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler ve fabrika yöneticileri tarafından ağırlanan Balkan ülkelerinin büyükelçileri, Almanya’dan Japonya’ya, ABD’den İtalya’ya ve Çin’e kadar dünyanın 130 ülkesine teknoloji ihraç eden Elektroteks’i başarılarından dolayı kutladı. Büyükelçilerden tam not alan Elektroteks Yatak üretim makineleri sektöründe Dünya’nın öncü firması olarak yer almaya devam ediyor.

Ulusal ve Uluslararası Birçok fuarda boy gösterdi

Yenilikçi fuarlarda boy gösteren firma bir çok fuara katılım sağlayarak ilgililerinden tam not aldı. Elektroteks’in katıldığı belli başlı fuarlar arasında; Interzum Dijital Fuarı, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen olan “Foam Expo 2021” , Foam Expo Stuttgart, U-Tech Maastricht, Foam Eurasia İstanbul geliyor.

Ramadan ÖZTÜRK / LC Haber – Bursa 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL