Genel

Ecoplas çalışanlarına beyaz karanfil: “Şiddetin ‘iyi’ hali olmaz!.. ”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslar arası Dayanışma Günü’nde 1.OSB’de faaliyet gösteren Ecoplas Üretim Tesisi’nde, kadın çalışanlara beyaz karanfil dağıtıldı. Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı, şiddetin haklısı,..

Ecoplas çalışanlarına beyaz karanfil: “Şiddetin ‘iyi’ hali olmaz!.. ”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslar arası Dayanışma Günü’nde 1.OSB’de faaliyet gösteren Ecoplas Üretim Tesisi’nde, kadın çalışanlara beyaz karanfil dağıtıldı.

Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı, şiddetin haklısı, aması, iyi hali olmayacağını belirterek, “Bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Dayanışma günü. Bizde şirket olarak hem Gebze’de faaliyet gösteren üretim tesisimizde, hem de Sakarya üretim tesisimizde kadın çalışanlarımıza beyaz karanfil dağıtarak, şiddete karşı dikkat çekmek, gayri insani hareketleri yapanlardan dolayı kadınlarımızdan özür dilemek istedik. Amacımız, bu ayıba karşı farkındalık yaratabilmek. Dileğimiz kadına yönelik şiddeti etkin bir biçimde önleyecek yasaların biran önce çıkarılması, şiddetin nedenleri ve sonuçlarını ele alacak eğitsel araçların kamu eliyle geliştirilmesi” dedi.
Üretim tesislerinde çalışan tüm kadın personele beyaz karanfil dağıtan Genel Müdür Yazıcı, “Hep birlikte şiddetin her türlüsüne dur diyelim” derken, kendileri için özel hazırlanmış karanfil buketlerini alan kadın personel, Genel Müdür Yazıcı’ya teşekkür ettiler. Fabrikanın her yerine “Kadına yönelik şiddete dur” afişleri asıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL