Güncel

Duran, Bakan Yardımcılığına Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran’ı Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı’na atadı. Karar resmi gazeteden duyuruldu. Rıdvan Duran Kimdir?  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan..

Duran, Bakan Yardımcılığına Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran’ı Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı’na atadı. Karar resmi gazeteden duyuruldu.

Rıdvan Duran Kimdir? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı görevine getirilen Rıdvan Duran hakkındaki bilgiler BİK resmi sitesinde yer alan bilgilere göre şöyle:

Basın İlan Kurumu eski Genel Müdürü (Yeni görevi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı) Rıdvan Duran, 1972 yılında Sakarya’da doğdu.

Sakarya İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde üniversite eğitimini tamamladı.

Sakarya Üniversitesi’nde “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü”nde master yapan Duran, Sakarya’da yerel bir radyo kurdu ve radyonun Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

1994 yılında Adapazarı Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Duran, 1996-2004 yılları arasında Adapazarı Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı

2004-2008 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Duran, SASKİ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014-2017 arasında Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak görev yaptı.

Rıdvan Duran, 2017 yılında İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü oldu, 2018 yılında ise İBB Kültür Daire Başkanlığı görevine atandı.

16 Ağustos 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak görevlendirilen Duran, Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı, Sakaryaspor Kulüp Asbaşkanlığı ve Başkan Vekilliği görevlerinde de bulunmuştur.

Halen Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Rıdvan Duran, evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL