Genel

Dünya Değişirken Sergisi Sakarya’da

Ulusal sanatçılardan oluşan Dostlar Fotoğraf Grubu’nca hazırlanan Dünya Değişirken isimli karma sergi Antalya, İstanbul, Adana, Marmaris, Gaziantep, Fethiye’den sonra 25 Haziran’da ’Sakarya’da  açılıyor. SAGÜSAD Sanat Galerisi’nde açılacak olan sergide 65..

Dünya Değişirken Sergisi Sakarya’da

Ulusal sanatçılardan oluşan Dostlar Fotoğraf Grubu’nca hazırlanan Dünya Değişirken isimli karma sergi Antalya, İstanbul, Adana, Marmaris, Gaziantep, Fethiye’den sonra 25 Haziran’da ’Sakarya’da  açılıyor.

SAGÜSAD Sanat Galerisi’nde açılacak olan sergide 65 sanatçının eserleri sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik ,son yıllarda artan iklim değişikliğine ve buna bağlı olarak doğada oluşan sonuçlarına ve temiz enerji kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla 25 Haziran Cumartesi günü saat 12.00’da Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyelerinin fotoğrafları taşıdıkları bisikletli konvoyla başlayacak..  SAGÜSAD önünden yola çıkacak konvoy Sakarya caddelerinde dolaşacak. Yine aynı gün saat 16.30’da SAGÜSAD Sanat Galerisi’nde sergi açılışı gerçekleştirilecek. Sergi, dünya değişirken insanlığın güncel yaşam tarzının doğaya karşı bir savaşa dönüştüğü ve bu savaşta, galibin aynı zamanda mağlup olduğu fikrinden yola çıkıyor. Tercihlerimizin sonucu olarak değiştirdiğimiz dünya; doğayı, hayvanları, bitkileri, insanları önemsemeyi zorunlu kılarken yaşam tarzımızı gözden geçirmeyi giderek daha kritik bir hale getiriyor. Sanatçılar, eserleriyle ziyaretçileri birlikte düşünmeye, araştırmaya ve eyleme geçmeye davet ediyor.

Sergide yer alan bazı eserler ise şu şekilde;

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL