Siyaset

DP İl Başkanı Ergül’den, Ada Hayat Projesi ihalesine eleştiri

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, üçüncü kez ertelenen “Ada Hayat Projesi” ihalesi esnafı mağdur ettiğini söyledi. Projenin uygulanacağı alandaki esnafların  bir kısmının tahliye edildiğini ancak 3 kez ihalenin..

DP İl Başkanı Ergül’den, Ada Hayat Projesi ihalesine eleştiri

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, üçüncü kez ertelenen “Ada Hayat Projesi” ihalesi esnafı mağdur ettiğini söyledi.

Projenin uygulanacağı alandaki esnafların  bir kısmının tahliye edildiğini ancak 3 kez ihalenin iptal olduğunu altına çizen başkan Ergül, “Bir projeyi hayata geçirirken o Bölge’nin altyapısı hazırlanıp ona göre hareket edilir. Fakat, Adapazarı Belediyesi’nin hazırlamış olduğu “Ada Hayat Projesi” ne yazık ki sadece sözde kalmış durumda. 3 kez ihale yapılmış ve bu ihalelerin hepsi iptal oldu. Bizler şehre fayda olabilecek projelere her zaman destekleriz. Ama art arda ihalesi iptal edilen bir projeyi asla kabul etmeyiz. Buradan tahliye edilen bir kısmı esnaflar mağdur durumuna düştüler. Onlarda bir an önce bu proje yapılıp yeni yerine geçmek arzusundalar. 1 Nisan’da tanıtımı yapılan projenin üzerinden 6 ay geçti. Ve halen bir ilerleme yok. Öte yandan kirada olan Adapazarı Belediyesi maalesef  halkın cebinden çıkan parayla kira ödemeye devam ediyor. Bu paralar boşa akıyor. Halk verdiği paralarla Belediye’den hizmet bekliyor.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL