Siyaset

DP Genel Başkanı Uysal “Başörtüsü sizin için gollük pas alanı mı?”

Demokrat Parti (DP)Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik “Farkında olmadan bize pas verdi bizim de gol atmamız lazım” sözlerine sert eleştirilerde bulundu. Gültekin Uysal, sosyal..

DP Genel Başkanı Uysal “Başörtüsü sizin için gollük pas alanı mı?”

Demokrat Parti (DP)Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik Farkında olmadan bize pas verdi bizim de gol atmamız lazım sözlerine sert eleştirilerde bulundu.

Gültekin Uysal, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı değerlendirmelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çekya gezisi dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini alıntılayarak şunları kaydetti: “Sormak lazım Sayın Erdoğan’a; “Hak ve özgürlük alanları, başörtüsü konusu sizin için ‘Gollük pas alanı’ mı? Bunun cevabı koca bir EVET!!! Bu açıklama ile itiraf ettiğiniz şey; on yıllardır üzerinde tepindiğiniz, hırsızlıkları, yolsuzlukları, hukuksuzlukları, usulsüzlükleri örteceğiniz bir istismar sahası!!! Türkiye’nin sağlıklı bir toplumsal ve siyasi rekabet iklimine kavuşması; problemleri dikey kimlik sahalarında değil yatay demokrasi ve hukuk alanlarında tanımlamakla sağlanır! Türkiye’nin 20 yıldır içine hapsolduğu iki akstaki (1.’si ‘Laiklik’ vs. ‘Din’ ve 2.’si Etnik bölücü milliyetçilik vs. Milliyetçilik) kimlikçi kutuplaşma ve çatışma sahasından çıkartılması sağlanmadıkça Türkiye gerçek gündemini konuşamaz!!! Erdoğan, kendini kurtarmak için Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti’nin tüm ortak değerlerini, tüm toplumsal dikiş yerlerini patlatırcasına istismar etmek için daha fazla bir rekabet meselesi yapmaktan çekinmeyecektir! Erdoğan’ın, Türk Milletini Referandurumlar veya benzeri siyasi araçları toplumsal kutuplaşmayı derinleştirmek ve kaybettiği seçmen desteğini sağlamak, bunu konsolide etmek için kullanacağı anlaşılmaktadır! Tüm bu düzenbazlık, provokatif tercihlere zorlayarak istismar gayretine karşı muhalefet olarak teyakkuz halinde olmak mecburiyetindeyiz!” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL