Güncel

Dostlarımız Hayvanlar

Malum, bu dünyada kim olursak olalım ne yaşıyor ve ne iş yapıyor olursak olalım insanlar olarak yalnız değiliz ve dünyamızı küçük büyük, güçlü güçsüz hayvanlar ile paylaşıyoruz. Yani biz insanlar..

Dostlarımız Hayvanlar

Malum, bu dünyada kim olursak olalım ne yaşıyor ve ne iş yapıyor olursak olalım insanlar olarak yalnız değiliz ve dünyamızı küçük büyük, güçlü güçsüz hayvanlar ile paylaşıyoruz. Yani biz insanlar bir başımıza veya topluluklar halinde yaşadığımız dünyanın sahibi değiliz. Bunda dolayı ister doğada ister yanı başımızda olsun hayvan dostlarımıza karşı sorumluluk sahibiyiz ve hayvanları korumak her insanın temel görevi ve hakkı oluyor.

Benim de Sahiplendiğim Hayvan Dostlarım Var: Hayvanlar bizlerden yaratılış olarak farklı olmalarına rağmen bu dünyanın ve biz insanların bir önemli parçasıdır. Bu güzel düşüncelerim ışığında yüreğinde hayvan sevgisi yüklü biri olarak sokakta yaşayan kimsesiz hayvanları elime her fırsat geçtiğinde besliyorum bende. Hayvan dostlarımızın düşünme ve konuşma yetenekleri olmadığı için onları gözlemleyerek aç ve susuz olduklarını gördüğüm her durumda bir kap yemek vererek ve kendim zaman ayırarak ve emek vererek hazırladığım özel taslara su, ayran, süt içeceği bırakıyorum kana kana içsinler, doysunlar diye.

Yiyecek Yanında Barınmalarına da Yardımcı Oluyorum: Doğal ortamlarda ve şehirlerde biz insanlarla ortak bir yaşamı sürdüren hayvan dostlarımızın soğuk ve yağışlı havalarda ve kış aylarında barınma ihtiyaçları için yardımcı olmaya çalışıyorum ve hatta evinde evcil hayvan beslemek isteyen eşe dosta hayvan dostlarımızı sahiplendirmeye çalışıyorum. Çoğu zaman muhtaç durumda bulunan kedi, köpek hayvan dostumuza sahip bulmanın güzelliğini de mutlulukla yaşadığımı söylemeliyim sizlere. Ve hiç unutmayalım eğer evimizde veya evimizin bahçesinde hayvan sahiplenip, bakarsak yeni dostlar kazanırız ailemize. Hayvan dostlarımızı çok sevmemiz her insanın en insani görevlerinden ve haletlerinden çünkü hayvan dostlarımızı seven insanlar, tanıdık olsun olmasın bütün insanları da çok sever.

Hayvan Dostlarımızı Hem Sevmeli Hem Korumalıyız: Hayvan dostlarımızı evde, sokakta ve doğada sevgi göstermemiz, beslememiz ve bakmamızın yanında onları rahat ettirmeli ve güvende kalmalarını sağlayarak, huzur içinde sağlıklı yaşamaları için tehlikelerden korumaya çalışmalı ve kesinlikle zarar vermemeliyiz. Dediğim gibi bizlere her an ihtiyaç duyan ve muhtaç bu güzel canlılara sahip çıkmak ve korumak her insanın temel görevleri arasında olmalıdır.

Etem SEVİK

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL