Siyaset

DOKUMACI: ”Esnafı tabela vergilerden muaf tutun bari”

Esnafın büyük bir ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyleyen Dokumacı, Başkan Işıksu’dan esnafın pandemi dönemine ilişkin tabela vergisinden muaf tutulmasını istedi. Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip..

DOKUMACI: ”Esnafı tabela vergilerden muaf tutun bari”

Esnafın büyük bir ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyleyen Dokumacı, Başkan Işıksu’dan esnafın pandemi dönemine ilişkin tabela vergisinden muaf tutulmasını istedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı: “Sürekli sahada, esnafın ve milletin yanında olan bizlerin, gördükleri ve duydukları karşısında, anlatabildiklerimizin çok hafif kaldığını belirtmek isteriz. Ekmek parası deyimi,ülkemizde ilk defa bu kadar somutlaşmış durumda ve ne yazık ki vatandaş gerçekten ekmek alabilmenin derdine düşmüş duruma gelmiştir. Adeta borçsuz insanın kalmadığı ülkemizde, yapılan ufak ve göstermelik yardımlar, yaralara merhem olamamaktadır” dedi.

Dokumacı: “Yaptığımız ziyaretler ve esnaf hemşehrilerimizden gelen isteklerden biride, Belediye’lerin işyerlerinden aldığı tabela vergilerini, pandemi dönemi süresince alınmaması ve buna ilişkin borç ve faizlerin silinmesidir. Bu vesile ile bizde gerek Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’den gerek ise de Adapazarı Belediye Başkanı Sayın Mutlu Işıksu’dan bu konuya ilişkin vatandaşların isteklerine kulak vermelerini talep ediyoruz. Öyle ki icra kağıdı getirecek diye postacı görmekten korkan vatandaşa, şu dönemde belediyelerden gelen ödeme emirleri çok fazla dokunmakta ve üzmektedir.
Tabela vergilerinin rakamları çok gibi gözükmese de, bu sıkıntılı dönemde ve yoklukta her şey yüktür ve çok büyük manevi yaralar açmaktadır”diye belirtti.

Dokumacı sözlerine devam ederek: “Bu nedenle gelin 2020 ve 2021 yılları dönemine ilişkin tabela vergilerinden esnafımızı muaf tutun, bizde muhalefet olarak sizleri tebrik edelim. Aksi takdir de esnafın eline gönderdiğiniz her ödeme emri, nefes alamaz hale gelmiş esnafımıza, belediyelerinizin açtığı derin bir yara olarak kaydediliyor, bilginize” diye ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL