Güncel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan İsrail’e sert tepki

İsrail’in, Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İsrail’in müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı tahrik ve tehdit dolu..

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan İsrail’e sert tepki

İsrail’in, Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İsrail’in müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı tahrik ve tehdit dolu politikaları asla kabul edilemez.” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail’in, Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik yaptığı saldırıları şiddetle kınadı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, İsrail’in, müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı politikaların kabul edilemeyeceğini belirtti.

Saldırılarda vefat eden Filistinlilere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Başkan Erbaş’ın mesajı şu şekilde:

“Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik İsrail tarafından sürdürülen saldırıları şiddetle kınıyorum.

Her yıl özellikle Ramazan ayında Müslümanlara yönelik saldırılarını artıran İsrail, kardeşlerimizin ibadet özgürlüğünü engellemekte, Müslümanların yaşadığı bölgelerde saldırılarını sürdürmekte ve şüphesiz tüm İslam âlemini ve insanlığın evrensel değerlerini hedef almaktadır.

İsrail’in Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı tahrik ve tehdit dolu politikaları asla kabul edilemez.

Saldırılarda vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL