Eğitim

“Dinî Hayat ve İnsan”

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2021-2022 öğretim yılı açılış dersi fakülte Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulvahit İmamoğlu tarafından “Dinî Hayat ve İnsan” başlığıyla gerçekleştirildi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda pandemi tedbirlerine uygun..

“Dinî Hayat ve İnsan”

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2021-2022 öğretim yılı açılış dersi fakülte Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulvahit İmamoğlu tarafından “Dinî Hayat ve İnsan” başlığıyla gerçekleştirildi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda pandemi tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirilen programa İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Numan Ünver, bazı öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Sunuculuğunu Arş. Gör. Furkan Ramazan Öğe’nin yaptığı program, Öğr. Gör. Musa Öziş’in Kur’ân-ı Kerîm tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını ise İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı yaptı. Sözlerine 2021-2022 öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek başlayan Prof. Dr. Bostancı, bir buçuk yıllık bir aradan sonra yüz yüze derslerin başlamasından dolayı sevinçli olduklarını ifade etti. Açılış derslerinin bir gelenek haline geldiğini belirten Bostancı, geçen yıl da online da olsa açılış dersinin gerçekleştirildiğini söyledi. Prof. Dr. Bostancı konuşmasının devamında fakültedeki faaliyetlerden bahsetti. Gelecek haftadan itibaren fakültedeki ders dışı akademik ve kültürel faaliyetlerin başlayacağını belirten Bostancı, öğrencilerin katılımını beklediklerini ifade etti. Geçen sene pandemiye rağmen fakültedeki faaliyetlerin online olarak devam ettiğini belirten Bostancı, 1 uluslararası sempozyum, 1 ulusal ve 1 uluslararası çalıştay, 11 konferans, 8 seminer, 2 panel, 1 yarışma düzenlendiğini, ayrıca fakülte hocalarının çok sayıda televizyon programına katılarak toplumu bilgilendirdiğini ifade etti.  Çeşitli ilim ve fikir adamlarıyla karşılaşmanın ve tanışmanın önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Bostancı, bu konuda öğrencilere girişken olmaları tavsiyesinde bulunarak sözlerini tamamladı.

Prof. Dr. Abdulvahit İmamoğlu da konuşmasının başında 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Yüz yüze eğitimin öneminden bahseden Prof. Dr. İmamoğlu, “Yüz yüze olmak eğitim-öğretim açısından çok önemli. Bizim açımızdan da çok önemli. Hem öğrencileri yakından tanımak, onlarla hasbihal etmek, belli konuları tartışabilmek önemli. Aslında tartışabilmek insanı geliştiren en önemli özelliklerden biridir. Bu açıdan önemli buluyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL