Güncel

Dikbayır, Hilmi Kayın İş Merkezinde Kiracı esnaf ile bir araya geldi

Ada Hayat Projesinin uygulanacağı yerinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak olan Hilmi Kayın İş Merkezi’nde bulunan kiracıları, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Sakarya İl Başkanı..

Dikbayır, Hilmi Kayın İş Merkezinde Kiracı esnaf ile bir araya geldi

Ada Hayat Projesinin uygulanacağı yerinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak olan Hilmi Kayın İş Merkezi’nde bulunan kiracıları, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ziyaret etti.

 ”20 Yıllık zulmün sonu geliyor”

Gerçekleşen ziyarette Hilmi Kayın İş merkezinde bulunan kiracı esnaflar yıkıma karşı çıktıklarını, mağduriyetlerinin giderilmesi için bir an önce çalışmalar yapılması gerektiğini belirttiler. Kiracı esnaflar Dikbayır’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bakanlık gelip bizi kovana kadar kalacağız. Sistem yok. Burada çok kişi bu karar sonrası mağduriyet yaşıyor. Bina sağlam ama güçlendirme yapılabilir. Biz buradan çıktık mı gidecek yerimiz, yapacak işimiz yok. Bu ay çıkarsalar bizi buradan, önümüzdeki ay iflas bayrağını çekeriz. Resmen elimizden ekmeğimizi almak için uğraşıyorlar, esas bakması gerekenlere bakmıyorlar atıyor” dedi.

Dikbayır ise her zaman esnafın, mağdurun yanında olacaklarını belirterek, ‘’Adapazarı Belediyesi’nin sözde projeleri sebebiyle mağdur edilen Hilmi Kayın İş Merkezi esnafımızla bir araya gelerek dertlerini dinledik. Önce iktidarı, sonra Adapazarı Belediyesi’ni alacak, mağdur edilen milletimizin dertlerine derman olacağız. 20 yıllık zulmün sonu geliyor’’ diye belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL