Siyaset

DEVA’lı KARABAŞ: “Şehrimizin müzisyenleri ve bu sektörün tüm çalışanları asla sahipsiz bırakılmamalıdır”

Deva Partisi Serdivan İlçe Başkanı Sinan Karabaş; Covid-19 salgının çok sayıda sektörü etkilediği gibi hizmet sektörüne de çok ciddi anlamda ekonomik sorunlar yaşattığını söyledi. 2020 yılının hemen başında ülkemizde ve..

DEVA’lı KARABAŞ: “Şehrimizin müzisyenleri ve bu sektörün tüm çalışanları asla sahipsiz bırakılmamalıdır”

Deva Partisi Serdivan İlçe Başkanı Sinan Karabaş; Covid-19 salgının çok sayıda sektörü etkilediği gibi hizmet sektörüne de çok ciddi anlamda ekonomik sorunlar yaşattığını söyledi.

2020 yılının hemen başında ülkemizde ve tüm dünyada görülen Covid-19 salgını çok sayıda sektörü etkilediğinin altını çizen Sinan Karabaş; “Yeni Koronavirüs her kesimi etkilediği gibi hizmet sektörüne de çok ciddi anlamda ekonomik sorunlar yaşatmaktadır. Kısıtlama tedbirleri kapsamında Mart ayında yasaklanan düğünler, konserler ve canlı müzikler hala yasaklı durumda ve bu sektörlerden gelirini sağlayan müzisyen, garson ve düğün sektörü çalışanları çok ciddi zorluklarla karşı karşıyadır. Devletimiz tarafından yapılan sosyal yardımlar sistemsiz, sembolik ve yetersiz durumdadır. Hayatımızın her anında yer alan müzisyenlerimiz ve hizmet sektörü çalışanlarına sahip çıkmak onların bu kötü günlerinde yanlarında olduğumuzu göstermek çok önemli. Acil olarak ihtiyaç sahipleri belirlenip kendilerine sistemli ve gerçekçi destekler sağlanmalı, sonrasında ise çalışma şartları ile ilgili detaylı çalışmalar yapılmalıdır. Sakarya Faal Müzisyenler Derneği (SAFAMDER) Başkanı Sayın Fahrettin Çakar ve yönetimi ile sürekli irtibat halindeyiz. Yaşadıkları ekonomik sorunlar ile yakından ilgileniyoruz. İleriye dönük bu sorunların tekrar yaşanmaması için kalıcı ve örgütsel çözümler üzerine projeler geliştirmeye ve her zaman şehrimizin müzisyenleri ile birlikte hareket etme konusunda ortak paydada buluşuyoruz. Şehrimizin müzisyenleri ve bu sektörün tüm çalışanları asla sahipsiz bırakılmamalıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL