Siyaset

DEVA’lı ERDOĞAN: “Ülkeyi karanlıktan yönetmekten vazgeçsinler; Türkiye bu yönetimi haketmiyor”

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan beraberindeki İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gelecek Partisi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve beraberindeki yönetim..

DEVA’lı ERDOĞAN: “Ülkeyi karanlıktan yönetmekten vazgeçsinler; Türkiye bu yönetimi haketmiyor”

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan beraberindeki İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gelecek Partisi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinden oluşan  heyet ile  Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı’na “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunarak İl Başkanı Fatih Sevindik ve yönetimine başarı dileklerinde bulundu.

Mehmet ERDOĞAN: “Türkiye, 1’den büyüktür!

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ziyaret sonrası yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; “Son günlerde tekraren ve net bir şekilde görüyoruz ki 84 milyonluk ülke tek bir kişinin iki dudağı arasına sıkışmış durumdadır. Ülkenin itibarı, esnafın, sanayicinin, çiftçinin hali bunların umurlarında değildir, daha 4 ay önce kendi seçerek bilerek isteyerek göreve getirdiği ve icraatlarına da onay verdiği merkez bankası başkanını bir gece yarısı kararnamesiyle yine kendisi görevden alarak ülkenin ekonomisine darbe vurmayı hiç umursamıyor. Bu yönetim bu hükümet varken dış güç falan gibi safsatalarla uğraşmaya gerek yok bunlardan daha çok ülkeye zarar verebilecek bir güç görmüyoruz. Aynı gece aynı kararnamede yine keyfiliğin bir göstergesi olarak İstanbul Sözleşmesinden taraf olmaktan çıkıyoruz diye bir karar alınıyor, tamamen hukuka aykırı bir şekilde bu yapılıyor. Partimiz tüm Türkiye’de bu kararın iptali için imza toplayarak Danıştay’a dava açma kararı almış bulunuyoruz. Kadına şiddeti önleyemedikleri gibi kadınların güvencesi olan bu sözleşmeden de ayrılıyor ama kadınların ahından korksunlar, ilk seçimde kadınlarımız onlara hak ettikleri cevabı inşallah verecektir” dedi. Erdoğan, konuşmasının sonunda Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik ve Yönetici arkadaşlarına misafirperverlikleri için tüm teşkilatı adına teşekkürlerini sundu.

SEVİNDİK: “Diğer siyasi partiler ile çok daha yakın temasta olacağız

Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik ise konuşmasında; siyasette kutuplaştırıcı bir anlayış içerisinde olduğumuz bu dönemde partilerin birbirleri ile görüşmesinin demokrasi adına gerekli olduğuna vurgu yaptı ve bu diyalogların partilerin tabanlarına da yayılacak olması dolayısıyla ülkedeki gerilimin azalacağına inandığını belirtti. Bundan sonra diğer siyasi partiler ile çok daha yakın temasta olacaklarını dile getirdi. Başkan Sevindik konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başkanlık sistemi yanlış bir sistem ve öngörülen bir tehlikedir. Bir gecede çıkarılan CB Kararnameleri ile kurumların faaliyet izinlerinin kaldırılabildiği, sözleşmelerin fesh edilebildiği, görevden alımların yapılabildiği, ve sorgulanamadığı bu süreçte ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ ile kirli siyasi zihniyetin değişmelidir” dedi. İnsan hakları ve hukukun korunması adına partilerinin temiz siyaset belgesini hatırlatan Gelecek’li Sevindik: ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ konusunun diğer partilerle ortak payda olabileceğini vurgulayarak; “Bundan sonra da Sakarya’daki siyasi partiler ile etkileşimlerimiz devam edecektir” dedi.

SEVİNDİK: “Eşitlik ve adalet herkes için gelecek

Kadına yönelik şiddet ve  kadın cinayetlerinin günümüzde maalesef çok yaygınlaştığını, toplumumuzda kadının yerini ve önemini belirtirken Sevindik; “Eşitlik ve adalet herkes için gelecek, İstanbul Sözleşmesi iptal edilmiş olsa dahi hakları korumaktan asla vazgeçmeyeceğiz ve hem insan hem kadın haklarının savunucusu olacağız. Uluslararası sözleşmelerin önemi yadsınamayacağı gibi, iç hukukumuzun ve yargı organlarımızın tüm vatandaşlarımız için yeterli güvenceyi verecek şekilde işleyebilmesi için çabalayacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL