Siyaset

“DEVA Partisi’nden kadınlar günü için seminer”

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanlığı tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ için Kadın Çalışmaları Başkanı Sn. Melike Seçgin ve Yönetim Kurulu üyesi Av. Hayrunnisa Nur Gökçe Dursun tarafından “Kadın’ın Hukuki..

“DEVA Partisi’nden kadınlar günü için seminer”

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanlığı tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ için Kadın Çalışmaları Başkanı Sn. Melike Seçgin ve Yönetim Kurulu üyesi Av. Hayrunnisa Nur Gökçe Dursun tarafından “Kadın’ın Hukuki Hakları” konulu seminer düzenlendi. Pandemi kuralları çerçevesinde önlemler alınarak yoğun katılımla gerçekleşen seminerde kadın avukatlar çeşitli sunumlar gerçekleştirdi.

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanlığı binasında bulunan konferans salonunda gerçekleştirilen “Kadın’ın Hukuki Hakları” seminerinde konuşan Kadın Çalışmaları Başkanı Sn. Melike Seçgin; “Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, toplumsal yaşamın her alanında kadınların güçlenmesini sağlamak hepimizin görevidir. DEVA Partisi olarak kadına karşı cinsiyet temelli her türlü ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadelede kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Kadınlarımız siyasetten, ekonomiye, bilimden, kültür hayatına çok geniş bir alanda başarılarıyla var olurken bizler onların yanında  olmaya devam edeceğiz’’  dedi.

“Kadın’ın Hukuki Hakları” konulu seminerde konuşmacı olarak yer alan DEVA Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi Av. Hayrunnisa Nur Gökçe Dursun seminer sonunda bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığı’nın sona erdiği, şiddetin olmadığı, sosyal yaşam’ın her alanında, yönetimin her aşamasında kadınların daha çok yer aldığı bir düzende barış ve refah tekrar yaşayacağımız günlerin ülkemizde tekrar yaşanması için umutlu olduklarını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL