Siyaset

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugün Sakarya’da

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugün Saat 19:00’da Sakarya İl Başkanlığı’nın düzenlenen Reisoğlu tesislerinde iftar programına katılacak. Ali Babacan’ın bu akşam iftar programı sırasında dünkü açıklamalarını esas alan daha..

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugün Sakarya’da

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugün Saat 19:00’da Sakarya İl Başkanlığı’nın düzenlenen Reisoğlu tesislerinde iftar programına katılacak. Ali Babacan’ın bu akşam iftar programı sırasında dünkü açıklamalarını esas alan daha ayrıntılı bilgiler vermesi merakla bekleniyor.

27 Nisan Çarşamba günü (Dün), Ali Babacan, DEVA Partisi’nin seçimlere kendi adı ve logosuyla gireceğiyle ilgili bir açıklama yapmıştı.

Babacan ne demişti?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bu kararımızın herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamasını arzu ediyoruz. Biz 6’lı masada bugüne kadar vermiş olduğumuz bütün sözlerin arkasındayız. Ortak çalıştığımız konularda her türlü katkıyı vermeye de devam edeceğiz. O masada yer alan her partiyle işbirliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda, güçlü bir iradeye de sahibiz.” demişti.

Babacan’ın iftar programı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan iftar programına saat 19:00’da dahil olacak. Genel Başkan Ali Babacan, iftar yemeğinde katılımcılara hitap edecek ve iftar yemeği sonrasında da Serdivan Mavi Durak’ta gençlerle bir araya gelerek gençleri dinleyecek ve onlarla sohbet edecek.

Babacan’a sorulanlar

(6’lı masa) 6’lı masa ile ilgili bugüne kadar verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız. Ortak çalışma alanları olarak belirlediğimiz alanlarda yoğun bir şekilde katkı vermeye devam edeceğiz. Masadaki siyasi partilerle işbirliği alanlarını geliştirmek konusunda tam bir irademiz var.

(Ortak cumhurbaşkanı adayı) Geçen pazar günü yaptığımız toplantının sonunda 6’lı partinin ortak cumhurbaşkanı adayının niteliklerini tarif ettik. Ortak aday çıkartılması seçimlerde başarı saplamak için çok önemli bir yöntem olacaktır. Birinci tercihimiz budur. Mutabakat sağlanamazsa diğer tercihlere bakılır. Bizim A planımız 6’lı masada bir ortak aday oluşturup, bir isim üzerinden mutabakatı sağlayıp ortak adayla, tek adayla seçimlere girmek. O sözümüzün arkasındayız.

(Üçlü ittifak olasılık dışına mı çıktı? Yüzde 7 barajından çekinceniz yok mu?) Bizim baraj derdimiz yok arkadaşlar. Bunu açıkça ifade edeyim. 6’lı masadaki her bir partiyle işbirliği alanlarımızı genişletmek konusunda iradeye sahibiz derken bize gelebilecek farklı tekliflere, farklı işbirliği alanlarına açık olduğumuzu, bunları görüşmek konusunda da her zaman diyalogdan yana olduğumuzu daha önce ifade ettik. Tekrar etmekte bir mahsur görmüyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL