Güncel

Deniz salyasına sanatsal yaklaşım

Fotoğraf sanatçısı Kemal Kaya, deniz salyası görüntülerini sanata çevirdi Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Derneği Başkanı Kemal Kaya, uzunca bir süredir özellikle İzmit Körfezi ve Marmara Denizi’ni tehdit eden ve görsel..

Deniz salyasına sanatsal yaklaşım

Fotoğraf sanatçısı Kemal Kaya, deniz salyası görüntülerini sanata çevirdi
Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Derneği Başkanı Kemal Kaya,
uzunca bir süredir özellikle İzmit Körfezi ve Marmara Denizi’ni tehdit eden ve görsel kirlilik yaratan deniz salyasını fotoğraf sanatıyla sonsuzlaştırdı.


Sanatın her zaman, her yerde var olduğunu anlatan fotoğraf sanatçısı Kemal Kaya, “ Doğa; fotoğraf ve fotoğrafçı için olağanüstü bir platform. Bütün çirkin görüntülerin içinde bile görmesini bilenlere önemli mesajları olan bir büyük öğretici. Önemli olan bu güzellikleri fark edebilmek ve ortaya çıkarabilmektir” dedi.


Pandemi sonrası -Deniz Salyası-“Müsilaj” Sergisi ile daha büyük kitlelere ulaşma amacında olan Kaya, “Sanatçıların hem çevre kirliliği ile ilgili farkındalık yaratma hem de insanlığa, tüm olaylara karşı ne olursa olsun, yılgınlığa kapılmadan optimist yaklaşımlar sergilemeleri gerektiğini hatırlatmak istedim” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL