Siyaset

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; eski adı TÜVASAŞ olan TÜRASAŞ…

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; eski adı TÜVASAŞ olan TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü Sakarya’nın en önemli ekonomi kaynağı olan bir fabrikası olduğunu söyledi. Yeni ismi ile TÜRASAŞ’ın Sakarya’nın lokomotifimi..

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; eski adı TÜVASAŞ olan TÜRASAŞ…

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; eski adı TÜVASAŞ olan TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü Sakarya’nın en önemli ekonomi kaynağı olan bir fabrikası olduğunu söyledi.

Yeni ismi ile TÜRASAŞ’ın
Sakarya’nın lokomotifimi olduğunu ifade eden DP’li Ergün açıklansına şöyle devam etti: “Ancak son zamanlarda can damarımız olan fabrikamızın tamamen yok edilmesi ilişkin bir takım çalışmalar yapıldığını kamuoyunda takip ediyoruz ve üzülüyoruz. Son olarak fabrikanın içersinde can damarı olan Boji Atölyesi’nin Sivas’a taşınmak istendiğini duymaktayız. Bu bizi üzmektedir. Bildiğiniz gibi Yerli ve Elektrikli Milli Trenin üretildiği atölye Boji Atölyesidir. Bu atölye taşınırsa burada ne üretilecek?. Hiç bir şey. Fabrikamız aynı kapatılan Türkiye Zirai Donatım Kurumu Anonim Şirketi (TZDK) fabrikamız gibi yok olacak. Buna müsaade etmemeliyiz. Fabrikanın en önemli bölümünün taşınmasının Sakarya’ya güç kaybettirir. Buradan özellikle Sakarya Milletvekillerine seslenmek istiyorum. Bu fabrikanın yok olmamasına göz yummamalılar. Fabrikanın kalbi olan bu Atölye’nin başka bir yere taşınmamasına izin vermemeliler .Biz Demokrat Parti olarak bu konunun takipçisi olacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL