Kültür-Sanat

Demir, görevini devrediyor

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, başkanlık görevini Mustafa Arha’ya devredecek. Başkan Yücel Alpay Demir, soysa medya hesabından paylaştığı mesajında; “16 yıl aktif üye, 2 yıl başkan yardımcısı..

Demir, görevini devrediyor

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, başkanlık görevini Mustafa Arha’ya devredecek.

Başkan Yücel Alpay Demir, soysa medya hesabından paylaştığı mesajında; “16 yıl aktif üye, 2 yıl başkan yardımcısı ve 7 yıl da başkan olarak şeref duyarak hizmet ettiğim Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanlığı görevimi, üye olduğu günden beri maddi ve manevi tüm hayırlı işlerimizde aktif rol alan hali hazırda Başkan Yardımcımız Olan Mustafa Arha ağabeyime devredeceğim.
Mustafa Arha isminin Türk Ocakları’mızın gelenek ve usülleri doğrultusunda son 2 yılda yapılan istişareler ve danışmalar sonucu belirlendiğini ve tüm kurullarımızın onayını alarak belirlediğimizi bilmenizi isterim. Mart ayında Allah nasip eder ve devletimiz tarafından derneklere kongre imkanı verilirse bu devir teslim, ocağımızın şanına ve geçmiş kongrelerde ki ihtişamına uygun olarak yapılacaktır.
Mevcut yönetim kurulumuzun aynen devam edeceği yeni akademisyen öğretmen ve şehirli aydınların dahil olduğu yeni ve daha güçlü bir yönetim kurulunu en yakın zamanda sizlere tanıtacağız. Ben de yeni yönetim kurulumuzun önerileri ile hars heyeti başkanlığı görevi ile ocağımızın kültürel faaliyetlerine inşallah ömrümün sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğim.

Kongremizde yine Allah nasip kısmet ederse genel merkez kongremizde oy kullanma yetkisine sahip olacak 3 kişilik delegemiz seçilecek, bu delegeler tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olabilmesi için mevcut kadın yöneticilerimiz olan Sezin Türkkal, Emel Koçoğlu ve Denetim kurulu başkanımız Hanife Serindere olacaktır. Eski başkanlarımız, ben ve yeni başkan adayımız, kadın yöneticilerimiz delege olabilsin diye üst kurul delegeliğine aday olmayacağız. Kamuoyuna ve yüce Türk Milletine saygılarımızla arz ederim” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL